• Aydın20 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Sadık Atay Milletvekili Olacak

30 Kasım 2010 Salı 20:16

Değerli Okurlarımız başladığımız Genel Seçimler öncesi kulis fısıltılarına devam ediyorum.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ı bir dönem Ar-ge den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak tanımıştım. Daha sonra Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olmuştu. O dönemde yanlış hatırlamıyorsam İsmail Hakkı Eser Ak Parti Aydın İl Başkanıydı. İsmail Hakkı Eser İl Genel Meclisi adayı olunca İl Başkanlığına önce vekaleten sonrada atamayla Sadık Atay getirilmişti.

Daha sonra ise Ak parti Aydın Olağan Kongresi nde Genel Merkezin de desteğiyle Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay; tek liste ile başkanlıkta güven tazelemişti. Ak Parti nin Aydında her ne kadar halk arasında ki yeri tartışılsa da Protokol olarak Başkan Sadık Atay döneminde profosyonelliğe ulaşıldı. Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ın Oteriter tavrı ile Ak Parti Aydında daha kurumsal bir parti oldu.

Geçen günkü köşe yazımda Siyasi Partilerin Aydında ve Türkiyede; 2011 Haziran ında alacakları oyları yazmıştım. O Yazımı Okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.aydinozel.com/haberdetay/9781-2011-Genel-Secimlerinde-Siyasi-Partilerin-Aydin-ve-Turkiyedeki-Oylari-Nasil-Olacak.html

MHP veya Ak Parti Aydında 1. parti olucak ve 1. olan 3 Milletvekili 2. olan 2 Milletvekili çıkaracak demiştim. Yani Ak Parti nin 2 Milletvekili bence garantidir.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ın Ak Partinin 2. Sıradan Milletvekili adayı olacağını; ardından da Ak Parti Aydın Milletvekili Sadık Atay olacağını düşünüyorum.

Yine Geçmişteki bir yazımda Ak Parti Aydın Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten in 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili olacağını yazmıştım. O Yazımı Okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.aydinozel.com/haberdetay/9142-Milletvekili-Gokhan-okten.html

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay Milletvekilliği için görevinden istifa ettiği zaman önce Vekaleten sonra da Atamayla Gökhan Ökten Ak Parti Aydın İl Başkanı Olacak ve 2015 yılındaki Genel Seçimlerde Milletvekilliği için iyi bir yol alacaktır.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay a Milletvekilliği yolunda, Ak Parti Aydın Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten e de Ak Parti İl Başkanlığında Başarılar diliyorum.

Hoşçakalın..

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 528 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim