• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAVAŞ'IN BİRLİKTELİK ÇAĞRISINA TEZCAN'DAN TAM DESTEK
24 Eylül 2019 Salı 14:20

SAVAŞ'IN BİRLİKTELİK ÇAĞRISINA TEZCAN'DAN TAM DESTEK

Ak Parti Aydın Milletvekili TBMM Kit Komisyonu Üyesi Mustafa SAVAŞ'ın Aydın için birlikte hareket edelim çağrısına CHP Aydın Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Bülent TEZCAN'dan tam destek geldi.

Ak Parti Aydın Milletvekili TBMM Kit Komisyonu Üyesi Mustafa SAVAŞ'ın Aydın için birlikte hareket edelim çağrısına CHP Aydın Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Bülent TEZCAN'dan tam destek geldi.

CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın ortak çalışma çağrısıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yaptığı yazılı açıklamada “Daha önce defalarca vurguladığımız gibi Aydın’ın hak ettiği desteği alabilmesi için gerekli her türlü ortak çalışmayı yapmaya hazırız” diyen Tezcan şunları kaydetti.

“Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve üç milletvekilimizle birlikte bir süre önce Volkswagen fabrikasının Aydın’a yapılmasına ilişkin talep ve tüm milletvekilleri ile birlikte ortak çalışma yapma çağrımızın ardından Sayın Mustafa Savaş’ın yaptığı bu açıklama memnuniyet vericidir.

O zaman otomobil fabrikasının Aydın’a yapılması için birlikte çalışma teklifimize arzu edilen ölçüde destek görememiş olmakla birlikte hala fırsatın kaçmadığına inanıyoruz.

Tarımıyla, sanayisiyle, turizm bölgeleriyle, havası, toprağı ve suyuyla Aydın sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı incilerinden biridir.

Başta büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin bölgemize hizmet için gerek sivil toplum örgütleri ve gerekse hükümetle her türlü uyumlu çalışma ve işbirliği çabasında olduğu bilinmektedir.
Yerel yönetim, merkezi hükümet ve milletvekillerinin ortak çalışması başından bu yana arzu ettiğimiz bir durumdur.

Aydın’ın çıkarlarını öne çıkaran güçlü ve ortak bir tutumun Aydın’a sayısız yararları olacağı tartışmasızdır.
Böylesi bir çalışmayla, JES’lerden kaynaklanan çevre tahribatını önlemek, Çıldır Havaalanı, Denizli-Aydın Otoyolu, hızlı tren hattı gibi önemli yatırımların gerçekleşmesini sağlamak mümkün olabilecektir.

Daha önce defalarca vurguladığımız gibi Aydın’ın hak ettiği desteği alabilmesi için gerekli her türlü ortak çalışmayı yapmaya hazırız dedi.

bulent-tezcan-dfc81f-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 639 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim