• Aydın25 °C

Bilgin KUŞAKSIZ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgin KUŞAKSIZ / Köşe Yazarı

SEÇİM DE AYDIN DA DURUM

28 Eylül 2010 Salı 22:12

SEÇİMDE NE OLUR

 

Bugün değil ama yarını görmek lazım.Önümüzde genel seçim var ve hazırlıkları da başladı.Peki aydın  dan 7 milletvekili çıkacağına göre kim ne kadar çıkartır.

Partilerin durumunu bakmak lazım. Eğer gidişatta değişiklik olmaz ege halkının rahatsız olacağı politikalar olmaz sa  ilimizden 3 parti milletvekili gönderir.AKP 3  CHP 2  MHP 2 peki bu yorumun altında yatan gerçekler ne olabilir derseniz Aydın da her şey çok çabuk unutulur.Ve öyle tahmin ediyorum ki rahmetli Adnan Menderes’in oğlu  kendi topraklarından vekil seçilecek hemde AKP den desem herkes güler.Aydın Menderes 2.veya 3.sıradan aday gösterilirse AKP ilimizden 3 vekil çıkartır  ama sıralama 1. sıradan Menderes başlarsa 2 vekil gönderir.Recep Taner partililerin oyları değil sevenlerin oylarıyla vekildir ve öyle inanıyorum ki bağımsız bile aday olsa kazanır.Sanırım Recep Taner de önümüzde ki seçimde tekrar vekil olamayacağı sıralamada olucak.CHP nin kemik oyları var ama Çerçioğlu sürpriz yapmazsa tabi.Beklediğim bir sürpriz var eğer o olursa CHP 1 vekil gönderir.CHP nin durumunu Özlem hanım değiştirir kim ne derse desin.

 

      Yukarıda yazdığım gibi eğer AKP Adnan Menderes’in değerlerine sahip çıkar da oğlu Aydın Menderes’i Aydın dan aday gösterirse her şey çok değişir.

 

Her zaman da söylediğim bir şey var kendi parasıyla kendini söndüren bir isim var ki Aydın da o siyaset gönüllüsü de ne yapacağı belli olmalı.Hangi partiye destek olacağı kesinleşmeli.Şimdilik bu isim uykuda yakında uyanır ve kapı açılır da gün yüzüne çıkarsa biraz da o zaman işler değişir.Aydın bence bu.Daha yazılacak çok şey var.Hangi isimler etkili ve partilere ne kaybettirir ne kazandırır bunları bir sonraki yazımda açıklarım inşallah.

Bu yazı toplam 1355 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim