• Aydın36 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

SEÇİMDEN SONRA

07 Haziran 2011 Salı 00:43

Sevgili okuyucularım,  her şey gönlünüzce olsun.   

        Seçimler hızlı başladı,  yaşandı  ,   geçti gitti.        

        Ülkem insanının demokrasiyi  önemsediğini hep birlikte gördük.Ne mutlu bizlere.

Ülkemde   yıllardan  beri verilen   Özgürlük,   İnsan hakları ,  DEMOKRATİKLAŞME çabalarının sonuçlarını aldık inşallah.    

       Ümitsiz  olmadık,  ye’se de kapılmadık,  çalıştık.

       Sabrettik, çalıştık.  Sıkıntılar çektik,  çalıştık.

       Hukuk istismar edildi,yanlış yanlış yorumlar yapıldı.Yanlış bağdat’tan döner  dedik çalıştık.

        Dün ,özgürlüğü , insan haklarını,kadın haklarını, işçi haklarını, demokrasiyi, dillerinden düşürmeyen  bazı temsil gruplarının, derneklerin, hatta ve hatta bazı siyasi partilerin bunları istismar  ettiklerini gördük.  Anladık.      Tüm ülkem insanları  da fark etmiş.   Fark etmiş  ki !    12 haziran  2011  de  sandıklarda bunu ifade ettiler.     Tam  bir demokrat  gibi….      Demokratik bir ifade ile  sandıkta…..

        Seçimlerde bunu gördük,   hem de %50 bir ifadeyle.

       Ama maalesef, halâ kanunu yanlış yorumlamaya çalışan,  bu millet bunu anlamaz diye , hukuksuz davranmaya  yeltenenler olmuş.

         Seçilme  yeterliliği olmayan  kişileri,  milletvekili adayı göstermişler.      

        Haydi onlar gösterdi de YSK da ki görevlilere  ne oluyor?  İşte onlar da yanıltmak  istiyorlar halkımı.  Ama artık, cahil değil onlar.  Evlatları büyüdü. Okudular. Doğruları  biliyorlar artık.  Bu mücadelede  gerekli olan bilgi donanımı var.    Yaşasın  Gençlik.!!!          Atatürk’ü  duyuyor.   HAKİMİYET  KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR. Diyor.

        Demokrasi için ,milletin  hakimiyeti için ,bu millet çok şehitler  vermiştir. Verir de.  İşte burada,  istiklal harbi şehitlerini anmadan, yakın tarihte Demokrasi şehidi olarak tarihe geçen Adnan MENDERES  ve arkadaşlarını hatırlamadan , hatırlatmadan geçemeyeceğim  .    Ruhları şad olsun.      Allah mekanlarını cennet eylesin inşallah.

        Sevgili okuyucularım bu günlerde, yine kanunu yanlış yorumlayanların, TBMM’ yi zora sokmak isteyenlerin bazı çıkışlarıyla karşı karşıyayız.     

       Ama, DURMAK YOK ,YOLA DEVAM diyoruz.  Bir kez daha anlaşıldı ki, hayat var oldukça, kanunlar gelişmelere göre yenilenir.    Biz ne demiştik!!!!!!       

        ANAYASA  YENİLENMELİDİR   .   Özgürlükler,      İnsan hakları   ve demokratikleşmeyi yeniden ele almak gerekmektedir. Olacak inşallah.         

            Sevgili dostlar, Kurucu  başkanlığını yaptığım” MENDERES DEMOKRASİ  DERNEĞİ” nin   01.01.2011 tarihinde kuruluşu yapılmıştı,  29.06.2011 tarihinde de zafer mahallesi” Menderes Kültür Merkezi” salonunda   1. olağan genel kurulu yapılacaktır.Menderes ve demokrasi sevdalıları davetlidir.           

           Yeniden birlikte oluncaya kadar HOŞCA KALIN, ESENLİKLE KALIN.

            Şuayıp YEGEN GSM: 0 535 977 33 57  //// 25.06.2011  aydın.

Bu yazı toplam 780 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim