• Aydın41 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Şehit Kubilay Sinema Filmi Galası

06 Kasım 2010 Cumartesi 19:57

Bugün Aydın Moonlight Sinemalarında Şehit Kubilay isimli Sinema Filminin galası vardı. Bende Oradaydım.

Filme Aydın da Sponsor olanlar arasında Aydın Belediyesi ve Aydın Ticaret Odası vardı. Ancak Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu nu Aydın Belediye Meclis üyesi Altan Güney temsil etti. Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu yuda sponsor olmalarına rağmen Galada göremedik. Yani protokol yönüyle çok zayıf bir galaydı.

Şimdi gelelim asıl mevzuya Şehit Kubilay filmine. Bir sinema Filmi açısından bakıldığında sonuç itibariyle emek verilmiş, alın teri dökülmüş bir eser, tüm katkı sağlayanları tebrik ediyorum. Güzel bir kurgu olmuş. Sanat açısından bir sıkıntı yok.

Ancak Sayın yetkilinin gala öncesinde anlatımına göre TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin dönemlerinde Meclise başvurmalarına rağmen destek alamadıklarını belirtti.

Kubilay Filminin izleyenlere verdiği hisse bakılırsa insanı dinden soğutma gayreti güdülmüştür. Yani İlk filmin başlangıcında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün Namaz kıldığını gösterip ondan sonra da dini istismar eden bir grup gösterilerek, sanki İslam Dinini temsil ediyorlarmış gibi gösterildikten sonra bütün müslümanlar cahil, islam dinini bilmeden yaşıyorlar havası verilmiştir.

Ulusal boyutta bakıldığında ise CHP ye Ait Halk TV ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül sponsor olmuştur.

Asıl can alıcı nokta ise filmin son bölümünde Şeriat isteyen bir grup toplanarak isyan çıkarmış ve Kubilay ı şehit etmiştir. Film bittikten sonra değerli yönetici ve oyuncular sahneye çıktılar aralarından bir beyefendi ise şuan onlar meclisteler dedi.

Evet hem Meclisi Şeriatçı olarak göreceksin, hem filmde onları hedef alacaksın hemde destek vermediler diye yakınacaksın. Kusura bakmayın ama hiç kimsenin kendisinin hedef alındığı bir filme destek vereceğini zannetmiyorum.

Film kurgulama ve emek olarak güzel fakat seneryo olarak hedef gözetilerek yazılmıştır. Film Kitlelere ulaşmayacaktır, çünkü gerçek bir yapı gözetilmemiştir. Yine de emeği geçenleri tebrik ediyor, Başarılar diliyorum ...

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 677 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim