• Aydın28 °C

Şerif Ali DEĞİRMENÇAY / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şerif Ali DEĞİRMENÇAY / Köşe Yazarı

ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ

19 Ekim 2011 Çarşamba 20:34

Niçin şehit verdiğimizi düşünecek vaktimiz mi var?????

 

Ateş düştüğü zaman yakar derler ya.

İşte o zaman yazılır, konuşulur, naralar atılır. Kanınız yerde kalmaz, Karşılığını bulacaklar, kanlarında boğacağız….eeee… başka…Aradan bir gün geçti. Naralar nostalji oldu ve başka şeyler konuşulmaya başlandı.

 

ÖRNEĞİN:

Açlıktan fakirliğe düşen zavallı!!!! memurlarımız, maaşlarımız kaç lira zamlanacak diye dert yanarlar. Çünkü, var gücüyle krediyle ev ve araba alma derdine düşeriz. Tabiî ki bu sıkıntı içerisinde, evine ekmek götüremeyen fakirin halini ve niçin şehit verdiğimizin hesabını düşünecek vaktimiz olmaz!!!!!!!

Bazıları vardır, yanında ekmeğini paylaştığı arkadaşını gözetler durur da; müdür koltuğuna benim oturmam lazım diye siyasetçinin peşinde koşmayı adamlık zanneder durur. Arkadaşının hakkını nasıl gasp edeceğinin planı ile yaşar. Tabiî ki bu kadar iş içinde vatanı ve şehitleri düşünecek vaktimiz olmayabilir!!!!!!

Zekatını veremeyen garip zenginlerimizde!!!! Kişiye özel yaptıracağı mersedes için para lazım, bunun için köprü ihalesini onun alması gerekiyor. Ne yapsın garip!!!! Yanında çalışanın maaşını verirse, çevresinde yaşayan yoksul ve yetimi doyurmaya çalışırsa araba nasıl alınacak…Bu insanlara da hak vermeli. Bu kadar işin içinde memleket meselesi mi konuşulur!!!!!!!

İmamlarımız hutbelerde çevreyi temiz tutmamız gerektiğine dair Diyanet merkezli konuşmalar yaparlar. Ne güzel, temizlik imandandır….Ama milletin hakkı elden gitmekte. Nerde bu Hakkı söyleyecekler….

Milletin vekilleri geceli gündüzlü o kadar çalışırlar ki; kıyak emekliliği hak ederler, aşırı yorgunluktan ve çalışkanlıktan bir makam arabası yetmez ikinciye layıktırlar. Yorgunluktan derbeder olduklarından birer tane de özel şoför olmalıdır. Bu kadar iş içinde ne yapsın bu milletimin vekilleri…

Allah’ tan bir de medyamız var. Onlar da olmasa tarihimizi hiç öğrenemeyeceğiz. Zaferlerden zafere koşarak at üstünde hayatını geçiren padişahlarımız; meğerse bizleri aldatmışlar. Halbuki hayatlarını haremlerde geçirmişler!!!!!  Bir de reyting oluyor ya bu!!!!!!

 

Devletimiz o kadar BABA dır ki, PKK Çapulcularını dağdan indirir, onlara özel davaları görülür ve bu işlem onların ayaklarına kadar gider, “yorulmasınlar” diye!!!!!. Mecliste de maaşlarla beslenir. Ne yapsın DEVLET BABA, baba dedik ya…Yoksa kime babalık yapacağını mı karıştırmış???? YANLIŞ SÖYLEDİM galiba, nasıl karıştırmış..Devlet biz değil miyiz. Sen, ben ve diğerleri. Öyleyse biz kimiz, nasıl yaşamalıyız, biz bunu karıştırmışız o zaman…

 

İşte bütün bunların tek nedeni EĞİTİM anlayışıdır. Aslında EĞİTİMSİZLİK!!!!!!

Bir eğitimci olarak, bu yazımda bilimsel bir yazı yazarak içeriği doldurmak yerine ana hedefi belirlemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Bu hedefinde öncelikle: “Devlet olarak nasıl bir nesil yetiştireceğimizin idealini ortaya koymamız gerektiğini düşünüyorum”. İnancı ve vatanı uğruna dimdik yaşayan bir nesil… Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir…..

Rabbimden şehit ailelerine ve gazilerimize sabırlar diliyorum. Yukarıda yaşantılar içinde olan ben: Şehitlerimize Rahmet bile okumaktan utanan bir nesil olduğumu düşünerek, yalnızca Şehit ve Gazilerimizden bizden Haklarını helal etmelerini diliyorum.

Siz nasıl yaşarsanız öyle yönetilirsiniz…..Başka söze gerek yok….

www.aydinozel.com Yrd. Doç. Dr. Şerif Ali Değirmençay

Bu yazı toplam 1348 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim