• Aydın18 °C

Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

Sen yalnız değilsin ağabeyim

31 Aralık 2011 Cumartesi 20:53

Hani bazen insan söyleyecek bir söz bulamaz ya, hani her şey anlamını yitirir de anlamsız bir suskunluk her yeri kaplar ve konuşamazsın. Heron’ lar gibi ….

 

            Ama konuşmak lazım. Ne diyor koruculuk yapmış ve gazi olmuş vatandaşım bu gün gazetelerde okuyoruz  ‘devletim bizi sahipsiz bıraktı, oğlumun tabutuna pkk bayragı sardılar ya bir darbe de  o vurdu diyor acımızın üstüne’  yalnız değilsin ağabeyim yalnız değilsin!!! O bana da büyük bir darbe oldu, bize de, inan.

            Gönül isterdi ki o insanlarımızın tabutlarında kutsal bayragımız olsun, devletim yanlışlıkla vurulmuş o 35 canın üzerini kan kırmızı, hilalli yıldızlı bayrağımı sermiş olsun ve bir avuç çakal oralarda slogan atamasın. Ama coğrafyanın gerçeği diyoruz ya kaçakçılık, coğrafyanın gerçeği diyoruz ya terör. İşte bu da o bölgenin gerçeği, şehidine, cenazene sahip çıkamazsın orada, iyi niyete, hakka teslim edilemez orada ölü yatan bedenler, bir avuç çakal hemen sarar etrafını ve anlamını yitirir her şey. Adam o kan kırmızı bayrak için bacağından olmuş bu çakallarla savaşırken ama oğlunun kaybında o çakallar hemen gelmiş çöreklenmiş ve uğruna savaştığı şey bir anda düşmanı olup çıkmış karşısına ve bir zaman ki düşmanı da oğlunun son sarındığı. Bu yaşatılmamalıydı.

            Bu anı yaşaması bu babanın engellenmek istenseydi kaç ölüm daha olurdu orada?

            Ya da bir yanlışlık sonucu doğmuş ölüm ertesinde kaç bilinçli ölüm daha olurdu?

            Bilemiyorum.

            Ama tek bildiğim bu olmamalıydı!

            Kaçakçılık bir suçtur. Ama cezası bombalanarak ölmek değil.

            Bu terörle mücadelenin ama gerçek mücadelenin bizim tanımadığımız bir boyutudur. Nedir o? Hedef sapabilir bazen. Yanlışlıkla siviller vurulabilir. Gerçek terörle mücadelede bu olur. Tüm terörle mücadele eden devletlerde olan bir gerçektir bu. Biz ilk kez yaşıyoruz sadece. Ama bizim devletimiz de ilk kez terörle mücadele ediyor, yani gerçek anlamda. Önceki yıllarda ya kıvırmaya gerek yok önceki komuta kademeleri ve hükümetler zamanında gerçek bir mücadele yoktu arkadaşım.

            Kaçakçılık yapan grupların 5- 10 kişiden oluşması ve yük hayvanı sayısının kişi sayısından daha fazla olması ama bu grubun sayıca cok kalabalık olması ve sınırdan içeriye girmek üzere olması ve heronların bu görüntüsü sonucu savaş uçaklarının havalanıp bu grubu vurması.

            Keşke terörist bir grup olsaydı da şu anda yüreğimi kavuran bu elem olmasaydı içimde. Sevinebilseydim. Helal olsun askerlerime diyebilseydim. Şimdi çok daha rahat hissediyorum kendimi yurdumda diyebilseydim. Diyemiyorum.

            Sadece Allah(c.c)’ tan ölenlerin yakınlarına sabır ve başsağlığı temennilerim var ve terörle mücadelenin bu sebeple aksamaması temennim.

            Sen yalnız değilsin ağabeyim, senden 1700km uzakta benimde içim yanıyor.

Bu yazı toplam 1004 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim