• Aydın24 °C

Adem ÖZDEMİR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adem ÖZDEMİR / Köşe Yazarı

Senaryo Gereği Sahne Bilmem Kaç? Vekil Kaçırılır

15 Ağustos 2012 Çarşamba 17:18

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün teröristler tarafından kaçırılıyor ve 48 saat sonra serbest bırakılıyor. Serbest kalan vekil adeta pkk propagandası yaparcasına bir basın açıklaması yapıyor. “"Örgüt siyasi propaganda yaptı. Ankara'da oluşan tepkilerin, başta dersim halkının tepkilerinin de bu süreci hızlandırdığını sanıyorum. 6-7 kişilik genç kişilerdi son derce saygılı bu işin bitmesini isteyen 18-25 yaşlarında gençler,  İki günlük dağdaki saatler boyunca son derece saygılı bir tavır gördüm, dersim dağlarını özlemişim böylelikle hasretimizi gidermiş olduk. Bu eylemi yapan genç arkadaşlar, bu ülkenin çocukları ve bu eylem aracılığıyla Türk kamuoyuna barış ve ateşkes mesajı vermek istediklerini söylediler. Benden parlamentoda Kürt sorununun çözümü, ateşkesin sağlanması için daha fazla rol üstlenmem konusunda ricacı oldular. CHP'nin izlediği politikaların, Kürt sorununun çözümü yönünde de olumlu olduğunu, dikkatle izlediklerini ve beğendiklerini ama bütün partilerin daha fazla çaba harcaması gerektiğini bildirdiler. Asker olsun, dağdaki genç olsun ölen bütün çocukların bu ülkenin çocuğu olduğunu ve bu savaşı başta kendilerinin anlamsız bulduklarını söylediler.

İstediğimiz demokratik özerklik planı, hiç de silahlı mücadeleyi gerektirmeyen demokratik bir taleptir ve Avrupa'da pek çok ülkede vardır. Bu bakımdan biz de yürüdüğümüz mücadelenin artık çok anlamsız olduğunu biliyoruz' dediler.

Tabii bütün bu olumlu mesajların kardeşlik ve barış taleplerinin yanında benim gibi silahsız, korumasız gezen, dersimin dağlarında, yaylarında, ovalarında 24 saat halkının sorunlarıyla ilgilenen bir milletvekilini tutsak almanın da dersim halkının iradesine bir müdahale olarak değerlendirilmesinin kaçınılmaz olduğunu kendilerine söyledim. Yine sohbet sırasında bana bağımsız bir kimlikle siyaset yapmamın kendilerini memnun edeceğini söylediler. Ben de silahların gölgesinde bu konuda herhangi bir karar verilemeyeceğini, özgür iradem dışında verilecek hiçbir kararın da doğru olmayacağını kendilerine söyledim. Yeni CHP'nin Dersim milletvekili olduğum için gurur duyduğumu, yeni CHP'nin benim gibi insanları partiye kabul ederek dönüşümün işaretlerini çoktan verdiğini belirttim."

Bana kalırsa bu kaçırma olayı herkesin aklından geçtiği gibi danışıklı dövüşten başka bir şey değil. Chp’nin meclisi toplama tarihine denk getirilmesi de, işin içinde chp, pkk, bdp işbirliği sonucu meclisi toplamak için yazılmış olan senaryonun oynatılmasından ibaret olduğunu düşünüyorum.

 

Olayın başka bir boyutuna bakacak olursanız vekilin bir birini tutmayan ifadeleri aklı başında olanlar için gözden kaçmaması gerekiyor. Bu vekilin resmen pkk propagandası yaptığını açıkça görmekteyiz. Kaçıranları o kadar masum insanlar olarak göstermeye çalışmaktadır ki bu bir, silahlı mücadelenin anlamsız olduğundan bahsediyor, sanki mücadeleyi masum insanları pkk öldürmemiş gibi görmezden gelinmesini istiyor bu iki, pkk terör örgütü vekilin ve chp’nin çalışmalarından memnuniyetini belirtiyor ama bağımsız siyaset yapmasını da istiyor çelişkinin çelişkisi bu üç, demokratik özerklikten bahsediyor sanki pkk basın sözcüsü vekil bey bu dört, lafın kısası bu olayın baştan sona bir senaryo olduğu düpedüz ortada iken, Şehit olan Mehmetçik küçümsenerek birkaç Mehmet diye bahsedilirken, milletin kendisi öldürülürken çocukları zorla dağa kaldırılırken, senaryo gereği vekilinin kaçırılması umurumda bile olmaz………………….

 

           Haaaa birde kaçıran pkk’lı teröristler savaşın bitmesini istiyorlar ya, 6-7 kişilik 18-25 yaşındakiler bunlar, sanki pkk terör örgütünün yönetim kadrosu bunu birde pkk terör örgütü istiyormuş gibi vekil Türkiye Cumhuriyetine ilan ediyor bak bak, hayatımda bu kadar amatörce bir senaryo ve canlı film izleyeceğim aklımdan geçmezdi yazıklar olsun. 

Bu yazı toplam 1414 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim