• Aydın27 °C

Mustafa ÇAKIR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ÇAKIR / Köşe Yazarı

SİYASETÇİ MÜHENDİS MEHMET ERDEM

24 Ocak 2012 Salı 20:25

MÜHENDİS KARİYERİYLE SİYASET ADAMI VE VEKİL OLMAK

 

Aydınımızda  60 yaşına geldim. Bir çok milletvekili ile tanışmak, görüşmek  hatta bürokrat olarak çalışmak nasip oldu. Ancak bu sefer farklı bir şey oldu. Geçtiğimiz hafta bizim gazetede çıkan yazılarımız üzerine Aydın Milletvekili değerli meslektaşım Sayın Mehmet ERDEM Gazetemiz yazarları bizlerle görüşmek istemişler.

Aydınımızın gece gündüz hizmetinde olan bir milletvekili bizimle bazı konuları paylaşmak isterde bizler icabet etmez miyiz. Bizleri Turistik parkta serbest bir programla karşıladı. Hepimize de uzun uzun dinledi.

Benimle Aydındaki Jeotermal kaynakların değerlendirilmesi, Doğal kaynaklardan enerji üreticilerinin sorunları ve çözümleri, Elektrik teki brokratik uygulamalar ve söndürülen sokak lamlarındaki son durumu hakkında bilgiler aldılar.

TEŞEKKÜRLER SAYIN ERDEM. Size buradan AYDIN için ve AYDINLILAR için bir daha teşekkür ediyorum.

Siyasetçi kimliğinizle sorunları ne kadar yakın olduğunuzu, çözüm noktasında girişimlerinize ve çalışmalarınıza yakından müşahede ettik. Size toplantımızda da verdiğim sözü buradan tekrar ediyorum. Aydınımızda teknik konularda sahadaki gözünüz kulağınız olacağız. Siz yeter ki hep böyle kalın halka yakın olun, sorunların çözümü için sorumsuz ve vurdumduymaz olmayın. Biz Aydınımız için yaptığınız ve yapacağınız doğru ve güzel çalışmaların hep yanında olacağız.

Burada geçmişten bazı tespitlerimi anlatacağım. Aydınlı bir daire müdürü olarak Ankara’da bir zamanlar Aydın’IN bazı sorunlarını n çözümü için bir milletvekilimize ziyaret etmiş ve konuyu kendisine arz etmiştim. Bana bir Konya milletvekiline siz konuyu görüşedurun deyip havale ederek kaçıp gitmişti, hiç unutamıyorum. Yine Aydın ilindeki tarımsal sulamaların enerji yatırım programlarına alınarak çözülmesi, merhum milletvekili Mehmet ÖZALP’in özveri ile çalışarak tabulara yıkarak,  yatırım programlarında tarımsal sulama adı altında skont açtırmasının Aydına çiftçisine ve ekonomisine ne kadar katkı sağladığı hala çok iyi bilinmektedir.

Yine Aydınımız için yapılmakta olan Belediye sarayı ve şu anda hizmet vermekte olan TEDAŞ hizmet binasının arsa takasında ve binanın yatırım programına alınmasında Sayın H.Aksun’un ve Sayın Yüksel YALOVA’nın benim Müdürlüğüm zamanında, benim ısrarım üzerine Aydın’ımıza kazandırıldığını da buradan teşekkürlerimle bildirmek isterim. Tutumunuzla ve çalışmalarınızla, adınızın yiğitliğe çıkması yakındır. Çünkü o hizmetlere yakın duran bir tutum içinde oluşunuzu yakından gördüm. Şayet Aydın’lılar olarak size araziden iyi bilgiler ve haklı talepler ulaştıkça,  sağlıklı çalışmalar yapılması halinde Aydın için unutulmaz hizmetlere vesile olacağınızdan hiç kuşkum yoktur.

Bu tip hizmetler herkese nasip olmaz, olsa bile kimileride  oynaş işlerle uğraşmaktan öte gidemez. Rabbim şayet sizi hizmet etmekle görevlendirmiş ise siz o şiara mahzar olursunuz. Biliyorsunuz ki Osmanlını başında muhteşem isimleri verilmiş nice dev ve başarılı padişahlar gelmiş geçmiştir. Ama İstanbul’un fethi 19 yaşında bir delikanlıya nasip olmuştur. Aradan 500 yıl geçmesine rağmen hala Fatih ismiyle anılmaktadır. Hizmetin Nasip olması yüce tanrımın bir lütfudur. Sizi de Sevdiğimiz saydığımız bir milletvekilinden ziyade ismi tarihe kazınacak bir hizmet erbabı AYDIN Milletvekili Elk. Mühendisi Mehmet ERDEM olarak tarihe geçmeniz için dualarımız seninledir.

  Başarılarının  devamını diler sevgilerimizi ve bu çalışma birlikteliği için teşekkürlerimizi sunarız.  

www.aydinozel.com Mustafa Çakır Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 1698 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim