• Aydın31 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Sümer Germen Milletvekili Adayı Olacak mı?

16 Aralık 2010 Perşembe 20:32

Değerli okuyucularımız 2011 Haziran ayındaki Genel Seçimler üzerine düşünmeye devam ediyorum.

Bugünkü köşe yazımı Aydın Barosu Başkanı Sümer Germen e ayırdım.

Sayın Sümer Germen birkaç dönemdir Aydın Baro Başkanlığı yapmaktadır. Kendisi Hukukçu olan Avukat Sümer Germen in siyasi yapısıyla alakalı yazacağım.

Aydın Baro Başkanı Sümer Germen i ağırlıklı olarak Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) ile ilgili faaliyetlerinden biliyorum. Ben Sayın Germen in 2011 Haziran Genel Seçimlerinde CHP den ilk 3 sıradan Milletvekili adayı olacağını düşünüyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydında İl Başkanı Tunç Aytur ve Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu nun arasındaki çekişmeden dolayı aday bulmakta zorlanacak. Özlem Hanımla hareket eden CHP Aydın Merkez İlçe yönetimi ve İl Başkanı arasındada sorunlar var. Bu çekişmelerden kaynaklı bir grubun adayını diğer grup benimsemeyecektir. Ancak bildiğim kadarıyla Baro Başkanı Sümer Germen bütün CHP teşkilatlarıyla temas ve destek halindedir. Bu durum Aydın Baro Başkanı Sümer Germen in adaylığı konusunda avantaj oluşturmaktadır.

Bir diğer yönüyle ise Baro Başkanı Sümer Germen 12 Eylül 2010 Referandum unda adeta CHP Aydın İl Başkanı gibi partiden çok HAYIR çalışması yaptı. Bu yönüylede Sümer Germen in Milletvekili Adaylığı nın CHP Teşkilatı tarafından teveccühle karşılanacağını düşünüyorum.

Geçmiş dönemde de Milletvekili adayı olup ta seçilebilecek sırayı elde edemeyen Baro Başkanı Sümer Germen in 2011 Genel Seçimlerinde belirttiğim sebeplerden dolayı ilk 3 sıraya gireceğini düşünüyorum.

Sayın Baro Başkanı Sümer Germen e eğer Milletvekili adayı olursa ki bence olacak süreç boyunca Başarılar dilerim..

Hoşçakalın..

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 741 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim