• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Terör Ne Zaman Bitecek

15 Haziran 2010 Salı 23:30

Aydın ın Söke İlçesi Karahayıt Köyü Nufusuna Bağlı Mehmet Ali Birlik Hakkari nin Şemdinli İlçesinde Aktütün Karakolu na Bağlı Jandarma Er Rütbesiyle Askerlik vazifesini yerine getirirken Şehit Düştü. Aydın ın Söke nin bağrı yandı. Yine gencecik bir fidan toprağa verildi.

Terör ne zaman bitecek. Soru çok güzel hemde merakları uyandıran bir soru. Terörün Sonu Gelmelidir. Çünkü bu ülke Şehit Asker Mehmet Ali Birlik ler vermekten gocunmaz ama Terör Olaylarının sonunu gördüğü sürece. Terör olaylarının sonu ne zaman gelecek..

Bende 2009 yılı içerisinde Hakkari de Jandarma Er olarak Askerlik vazifemi yaptım. Şöyle bir gerçek var ; orası buradan görüldüğü gibi bir yer değil. Adeta o bölge sıcak savaş bölgesi gibi. Askere gitmeden önce bölgeyi görmeden önce kürt meselesi doğu meselesi kürt sorunu gibi başlıklardaki yazıları ve tv programlarını izlediğim zaman neden bu kadar büyütüyorlar derdim. Ama herkes şunu bilmeli ki sorun çok büyüktür. Hemde bu ülkenin en önemli sorunudur.

Bir yerde sorun varsa sebepleri araştırılır ve pratik çözümlerle birlikte yol haritası hazırlanır. 1 aylık 3 aylık 6 aylık 1 yıllık 5 yıllık 20 yıllık 50 yıllık vb. yol haritası hazırlanır ve seri bir şekilde uygulamaya geçilir. Ancak yıllardır çözüme ulaşması beklenen sorun tetiklene tetiklene bu kadar vahim duruma gelmiştir. Dış Politikada bu kadar başarılı olan bir Hükümet iç politika da neden aynı başarıyı sağlayamamıştır.

Sorumuza gelelim.. Terör ne zaman Bitecek.. Böyle giderse hiç bir zaman bitmeyecek. Değişmesi gereken birşeyler var. Değişimin gerekliliği şüphesizdir. Ama bu değişim gelişimle birlikte gelmelidir. Birşeyleri değiştireceğiz diyerek daha da kötüleştirmenin, içinden çıkılmaz hale getirmenin ne anlamı var ki ? Üzülerek söylüyorum Terör Bitmeyecek..

Bu yazı toplam 699 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim