• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ümmet AKIN : Özlem Hanım Vatandaş'tan Özür Dilesin
14 Temmuz 2016 Perşembe 18:57

Ümmet AKIN : Özlem Hanım Vatandaş'tan Özür Dilesin

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun geçtiğimiz günlerde Sözcü ve Habertürk gazetelerinde çıkan röportajlarında kullandığı ifadeler ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

ÖZLEM HANIM VATANDAŞTAN ÖZÜR DİLEMELİ
     Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ulusal basında çıkan röportajlarında kullandığı “Aydın’da kimse aç açıkta kalmaz” ve  “Aydın’da kimse aç kalmaz, üşümez çünkü ben varım” sözlerine sert tepki göstererek Aydınlılara adeta hakaret edildiğini, vatandaşın küçük düşürüldüğünü söyledi.

Ümmet AKIN Basın Açıklaması Yaptı
     Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun geçtiğimiz günlerde Sözcü ve Habertürk gazetelerinde çıkan röportajlarında kullandığı ifadeler ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.
     Başkan Akın, Çerçioğlu’na hitaben “Ne Aydınlılar, kimseye muhtaç ne de Aydın mahrumiyet bölgesi. Kendisi de lütfeden değil hizmet etmek zorunda olan kamu görevlisidir. Onu bu makama oylarıyla getirmiş olan vatandaşlar bu sözleri gazete köşelerinde okumayı hak etmiyorlar.” dedi ve Özlem Çerçioğlu’nun Aydınlılardan özür dilemesi gerektiğini ifade etti.  
Şehrin İmajını bozuyor
     Başkan Akın konuşmasında; “Sayın Özlem Çerçioğlu’nun geçtiğimiz günlerde Sözcü ve Habertürk gazetesinde yayımlanan röportajlarında kentimiz hakkında kullandığı sözler bir Aydınlı olarak şahsımı ziyadesiyle üzmüştür. Hizmet makamı olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Özlem hanımın bir lütuf makamı olarak gördüğü bu röportajlarla birlikte ortaya çıktı. Sözcü Gazetesi ile yaptığı röportajda manşete çıkan sözünü noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum, diyor ki “Aydın’da kimse aç kalmaz, üşümez, çünkü ben varım”. Bu ne demektir, Aydınlılara hakları olan sosyal hizmetlerde bulunmak bir lütuf mudur, Sayın Başkan, Aydın’ı ve Aydınlıları acınası halde ve gurursuz insanlar olarak mı görmektedir? Özlem hanımın şunu idrak etmesi gerekir, kendisi lütfeden biri değil, hizmet etmek zorunda olan kamu görevlisidir. Onu bu makama getirmiş olan vatandaşlar Türkiye’nin her yerine ulaşan ulusal gazetelerde bunları okumayı hak etmiyorlar. Özlem hanım bu gazeteler vasıtasıyla Aydın’ı da yanlış tanıtıyor, şehrin imajını bozuyor. Biz Aydınlılar, kültürlü, onurlu, eğitimli bazı sıkıntılar içinde olan vatandaşlarımız olsa da genel itibariyle belli bir refah seviyesine erişmiş insanlarız. Vatandaşın hakkı olan belediye imkanlarını lütufmuş gibi sunmak hakkaniyetli bir davranış değil.” dedi. 
Sözde Sosyal Belediyecilik
    Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet kısırlığını sözde sosyal belediyecilik anlayışıyla örtmeye çalıştığını belirten akın sözlerini şu şekilde noktaladı; “Özlem hanım en iyi sosyal belediyecililiğe de kendisinin yaptığını iddia etmiş. Bu açıklaması açıkça Büyükşehir’in vaat edip de yerine getiremediği projelerin üstünü örtmek için sözde sosyal belediyecilik zırhına büründüğünü gösteriyor. Siz hala vatandaşa asbest borulardan su içireceksiniz, insanımızın rahatça yürüyebileceği bir tane yeni kaldırım yapmayıp onları yamalı eski kaldırımlara muhtaç edeceksiniz daha sonra da kalkıp “vatandaş bunu talep etmiyor, vatandaş aç” diyerek talihsiz açıklamalarda bulunacaksınız. Özlem hanımı uyarıyorum bu sözler kültürümüze yakışmıyor, vatandaştan özür dilemesi gerekir.  

ummetozlemroprtaj668289.jpggermencik-belediye-baskani-akin-hodri-meydan--8242968_x_o.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1845 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim