• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Vekil Adayları - Aydınspor Başkanları - CHP - İyi Niyet

17 Ocak 2011 Pazartesi 20:41

Değerli Okuyucularımız yeni yayın dönemimizde yeni kararlar ve yeni gündemlerle karşınızda olacağız. Bilindiği üzere bazen günlük bazen haftalık değişken aralıklarla yazı yazıyordum ama köşe yazılarımı bundan sonra pazartesi günleri yayınlayacağım. Bundada bir tek konu üzerine yoğunlaşmanın ötesinde haftalık gündemi değerlendireceğim.***********************************************************************

Aydınspor Başkanları Bar da Karşılaştı

Aydınspor 1923 Başkanı Ahmet Gümüş ile Aydın ın son dönemde ki en iyi Cafe Bar larından birisi olan e5 Cafe Bar da karşılaşıyoruz. Sayın Başkan ile e5 in önünde Sohbet etme imkanımız oldu. Derken Aynı Mekan a Aydınspor Başkanı Murat Ödenir inde bir arkadaşı ile geldiğini gördük. Aydınspor 1923 Başkanı Ahmet Gümüş Başkan geliyor diyerek bir tebessümde bulundu ve selamlaşmak için hazırlandı hatta elini de tokalaşmak için hazırladı fakat Aydınspor Başkanı Murat Ödenir hemen yanından selam vermeden mekan a girdi. Bunun üzerine üzüldüğünü gördüğümüz Aydınspor 1923 Başkanı Ahmet Gümüş ben olsam Düşmanım bile olsa bir kulüp Başkanı na selam vermeden geçmezdim elim havada kaldı dedi. Ben ve yanımızdaki bir Antrönör arkadaş ve Bir gazeteci arkadaş ta başkanım haklısınız diyerek bizde üzüldüğümüzü ilettik. Yorum u siz değerli okuyucularımıza bırakıyorum...

**********************************************************************

Aydınspor 1923 Başkanı Ahmet gümüş Milletvekili Adayı mı?

Aydınspor 1923 Başkanı Ahmet Gümüş ü çok başarılı bir insan olarak görüyorum. Çünkü Aydın Ticaret Odasında Meclis Başkan Vekillliği yapıyor, Aydın Belediyesinde Belediye Başkan vekilliği yapıyor, aynı zamanda Aydınspor 1923 Futbol takımını da bir Başkan olarak fedakar bir şekilde başarıdan başarıya götürüyor.

Hal böyle olunca da Başarılı bir İşadamı olduğunu bildiğimiz Ahmet Gümüş e Milletvekili adayı olup olmayacağını sordum? Kendisi de aday olmayı düşünmediğini, gençlere öncelik verilmesi gerektiğini ve de yanlış anlaşılmasın ama diyerek Milletvekilliği Maaşı nın kendisinin giderlerine yetmeyeceğini belirtti. Dolayısıyla Milletvekili Adayı olmayacağını belirtti.

Çok başarılı bir şekilde yürüttüğü görevlerinin tamamlanması açısından özellikle de Aydınspor 1923 ün Şampiyonluğunu görmek istediğimden aday olmamasını memnuniyetle karşıladığımı belirtmek istiyorum.

**********************************************************************

İyi Niyetinizden Şüphe Duyarız

Aydında geçtiğimiz dönemde yaptığımız bir haberden dolayı sanki biz suçluymuşuz gibi bir hava estirilerek kendi suçlarını örtbas etmeye çalışan bir grup olduğunu duyuyoruz. Biz Aydın Özel Haber olarak yaptığımız haberlerin arkasındayız, iyi niyetli olduğumuzu, yapıcı olduğumuzu herkes bilir ancak iyi niyetimizden şüphe edenlerin bizde iyi niyetli olduklarından şüphe duyarız. Benden Söylemesi...

***********************************************************************

Tunç Aytur Milletvekili Olabilir mi?

Geçtiğimiz hafta bilindiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığından Milletvekili Adaylığı için istifa eden Tunç Aytur un seçilebilecek bir yerden Vekil adayı olabileceğini düşünmüyorum.

Sebeb olarak ta uzun zamandır herkesin bildiği gibi Aydın CHP deki ayrışmayı toparlayamaması toplayıcı, lider özelliğini ortaya koyamaması ikincisi ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından destekleneceğini zannetmiyorum. Aydın dan 2 Milletvekili çıkaracak olan CHP nin ilk 2 sırasında Sayın Tunç Aytur olmayacaktır.

*********************************************************************

CHP Önseçim Yapmayacak?

Herkesin bildiği gibi siyasi partiler Delegelerine Milletvekili adaylıklarını soruyorlar? Hatta CHP Genel Merkezi de İl Merkezlerinde Önseçim yapılacağını da duyurmuştu.

Ancak bizim yazının başlığıyla çelişiyor gibi görünen durumu açıklayayım. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu seçimlerde Ak parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi nokta atışlar yaparak önseçim sonuçlarına önemli derece bir değişiklikle bağlı kalmayacak. Yani Önseçim sadece usul gereği yapılacak ancak son kararı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları verecek. Bunu Genel Merkez Parti Meclisini seçerken çarşaf Liste yerine Blok Liste kullanmasından da anlamak mümkündür.

*************************************************************************

Teşekkürler Sayın Valim ve Baro Başkanım

Geçenlerde 10 Ocak günü çalışan gazeteciler günü dolayısyla sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş öğle Yemeğinde Aydın Polisevi nde Aydın Merkez ve ilçelerinde tüm meslektaşlarımızla birlkte günümüzü kutladı ve hediye verdi. Daha sonraki günlerde katılamasam da Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Aydın Barosu ve Asteskon grubunun katıldığı bir kahvaltı verildi. Bu inceliklerinden dolayı bu iki kurumu kutluyorum. Bir de 10 Ocak akşamı Gar da Aydında bulunan gerçek gazeteciler Aydın Protokolüne bir yemek verdiler. Saygılarımı sunuyorum..

**********************************************************************

Ak Parti de Niyazi Aykut Milletvekili Adayı mı?

Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Niyazi Aykut un Milletvekili Adayı olacağı hatta yarın partideki görevinden istifa edeceği kulislerde konuşuluyor.

Ancak benin öngörülerime göre Ak parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Niyazi Aykut Milletvekilliği için partideki görevinden istifa etmesin. Etse de Seçilebilecek yerden aday olamayacaktır.

**************************************************************************

AYTO Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu Milletvekili Adayı Olacakmı?

Değerli okurlarımız bu köşe yazımda Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu nun Milletvekili adayı olup olmayacağını yazacağım.

Öncelikle daha önceki yazılarımda milletvekili olması gereken değerli dostlarımızın özelliklerinden bahsetmiştim.

Bugün ise Sayın İsmail Hakkı Dokuzlu nun Milletvekili Adayı olup olmayacağı üzerine düşüneceğim.

İsmail Hakkı Dokuzlu Aydın Ticaret Odası Başkanı olduktan sonra Aydının son dönemdeki yükselen değeri...

Aydın kamuoyunda sık sık duyuyoruz sayın Başkan Milletvekili adayı olacakmış yada olmalı diye...

Ne mutlu ki Sayın Dokuzlu nun Milletvekili olması için Aydın kamuoyu bizzat kendisi için çalışıyor.

Ancak benim düşünceme göre Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu görevinde ilk dönem başkanlığını yaptığı için aday olup gelecekteki kariyerini riske atmamalıdır.

Şuan aday olduğu zaman Aydın Ticaret Odasındaki ilk dönem görevini tamamlamadan aday olacağı için eğer Milletvekili olamazsa gelecekteki hazır tepsi ile sunulacak pastaları reddetmiş olacaktır.

Çünkü şuan enerjisiyle zaten Aydın Ticaretindeki en önemli aktörlerin başında gelmektedir.

Benim tavsiyem bu dönem Aydın Ticaret Odası Başkanlığına devam edin. İkinci dönem Ayto Başkanlığı yaparken hem şuanki Ticaret Odasındaki destekçileriniz onları yalnız bıraktığınızı düşünmecektir hemde yükselen değer olarak çok daha fazla mesafe kat etmiş olacaksınız ve garanti bir sıradan istediğiniz partiden hem milletvekilliği hemde Belediye Başkanlığı için çok şanslı konuma geleceksiniz.

Aydın halkı genç dinamik üretken ve sempatik başkanına sahip çıkacaktır. Olursanız 2011 Haziranında, olmazsanız diğer dönemlerde Aydın a hizmet noktasında önderliğini yapacağınız tüm dallar için şimdiden başarılar diliyorum.

***********************************************

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın
Bu yazı toplam 687 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim