• Aydın19 °C

Levent ÖZBOYACI / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Levent ÖZBOYACI / Köşe Yazarı

VEKİL VAATLERİ

05 Eylül 2011 Pazartesi 02:44

Tüm Türk İslam Aileminin Geçmiş Mubarek RAMAZAN Bayramını kutlar ve Nice Sağlık ve Huzur Dolu Bayramlar Geçirme Dileğiyle……..

 
1956 yılında KONYA’nın BOZKIR ilçesinde doğan Büyükdedem Merhum Mustafa ÇILDIR Aydın ovasında Tepeciğin altında bulunan kendisine ait 500 dönüm arazisini AYDIN Vilayeti Tüzelkişiliğne, AYDIN’a Havaalanı yapılması şartıyla bağışlamıs.
 
AYDIN Vilayeti Tüzelkişiliğide aynı şekilde ve şartlarda TÜRKİYE CUMHURİYETİ TÜRK HAVA KURUMUNA devretmiş.
 
Ama ozaman bu zaman dır ilgi alaka gösteren olmamış dosdoğru.
 
Çok yakın zamanlarda,Yani Malum partilerin seçim vaatleri esnasında, Dedem Sayın Şevki ÇILDIR başta olmak üzere İktidar partisi Vekil Adaylarıyla beraber Üst Düzey Bürokratlarında katılımıyla, kalabalık bir heyet havaalanında incelemelerde bulunmus ve neticede de AYDIN’ımıza Havaclık Yüksek Okulu açılacağı,ayrıca en fazla 80 kişilik yolcu uçakları içinde trafiğe açılacağı bilgileri verilmişti.
 
Ama gelin görünki bunlarında seçim vaatlerinden öteye gitmediğini öğrendik.
 
Sayın Vekillerimize sesleniyorum bir an önce AYDIN’ınımıza yakısır Havaalanını faaliyete geçirilme konusunda yardımcı olsunlar.
 
Bir tane daha seçim vaadi vardı AYDIN Büyükşehir olacak hani ne oldu seçim önü atıp tutanlar 7 tane milletvekili çıktı AYDIN’dan 3 tanesi iktidar partisi vekili ne faydaları oldu,Yeni açılan Doğum evinden başka.
 
Yıllarca Bakanlar ve Milletvekilleri çıktı AYDIN’dan ama gelgelelim hiç biride AYDINIMIZIN kalkınması için ellerini taşın altına koymadı.
 
Ama seçim yaklaştıkca şunu yapcaz,bu böyle olacak derler %50 yi alır giderler sonra arkalarına bile bakmazlar.
 
Ben şunu öğrendim hani bir ATASÖZÜ vardır ya (İŞİN BİTESİYE KADAR AYIYA DAYI DİYECEKSİN) bu sözler bunlar için geçerli galiba.
 
Dışardan Aydına Yerleşen insanlar fazla değer veriyorlar Aydına, EFELER diyarımızın kıymetini biz Aydın kökenliler bilmiyoruz maalesef ,Dısarıdan gelenlerde burada kazandıları parayı kendi şehirleri için harcıyorlar.
 
Biz elimizde bulunan Altın değerine sahip AYDIN’ımıza gereken değeri gösteremiyoruz birbirimizin kuyusunu kazacağımıza hep berebar elele verip şehrimize yakısan işler yapalım.
 
Bunda Aydın Belediyesi, Adnan Menderes Üniversitesi ne çok büyük görev düşüyor.
 
Buralarda yapılan ihaleler yabancılara verileceğine bizden birilerine verilse hiç olmazsa onlarda bizde kazanırız…
Bu yazı toplam 1556 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim