• Aydın-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YAVUZ : BÜYÜMEYE KİMSE ENGEL OLAMAYACAK
25 Ağustos 2019 Pazar 10:23

YAVUZ : BÜYÜMEYE KİMSE ENGEL OLAMAYACAK

Aydın Milletvekili ve AK parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Türkiye’nin birinci, dünyanın ise üçüncü büyüğü olacak. Yusufeli barajı, 650 Bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak.’’ dedi.

Türkiye’nin prestijli projeleri arasında yer alan tamamen milli sermayeyle Türk mühendis ve işçilerinin alın teriyle Çoruh nehri üzerine inşa edilen Artvin Yusufeli Barajı ve HES yapımının yüzde 70’i tamamlandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bugün Artvin ziyareti öncesinde helikopterden yapımı devam eden Yusufeli Barajını incelemiş ve 2021 yılında elektrik üretimine başlanılacağı müjdesini vermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aydın Milletvekili ve AK parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Türkiye’nin birinci, dünyanın ise üçüncü büyüğü olacak. Yusufeli barajı, 650 Bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak.’’ dedi.

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi yaptığı açıklama da,  ‘‘Başkan Erdoğan bugün Artvin’li hemşehrilerimiz ile buluşmadan önce Yusufeli ilçesine 8 km mesafe de Çoruh Nehri üzerine 26 Şubat 2013 yılında temeli atılan ve yapımının %70’i tamamlanan Yusufeli Barajını helikopterden inceleyerek, Artvin mitingin de barajın 2021 yılında elektrik üretimine başlayacağını müjdeledi. Eyfel kulesinden sadece 25 mt kısa olan Yusuyefli Barajı 275 metrelik yüksekliği ile 100 katlı gökdelene eşdeğer olacak. Yapımı tamamlanıp işletmeye alındığında 650 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Her biri 186 megavatlık 3 üniteden oluşan Yusufeli Barajı ve HES tesisinin toplam kurulu gücü 558 megavat, yıllık enerji üretimi ise 1 Milyar 888 Milyon Kilovatsaat olacak. Yusufeli Barajı ve HES ürettiği enerji ile milli bütçemize yıllık 1 milyar 250 milyon lira gibi gerçekten ciddi bir katkı sunacak.’’ dedi.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNE KİMSE ENGEL OLAMAYACAK

AK Partinin iktidarı süresince hayata geçirdiği mega projeler ve reformlar ile Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını ve bunu hazmedemeyen dış güçler tarafından Türkiye’nin büyümesine engel olmak için saldırılarda bulunulduğunu ifade eden Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘Başkan Erdoğan, 2001 yılında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek çıktı bu yola. 18 yıl boyunca gerçekten hayata geçen mega projeler ve reformlar ile artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Türkiye, karanlıktan kurtularak aydınlık yarınlar için emin adımlar ile her geçen gün daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. Tabi bu günlere kolay gelinmedi. Başkan Erdoğan ne zaman büyük bir proje müjdesi verse dış mihraklar tarafından ülkemize yönelik hemen tepkiler, eylemler ve hatta saldırılar. 17-25 Aralık, Gezi Olayları, 28 Şubat, 15 Temmuz Hain Kalkışma, Ekonomimize yönelik saldırılar. Hatırlayın, ne zaman bu ülkede güzel şeyler yapılsa hemen birileri düğmeye bastı ve ülkemiz de bir kaos ortamı yatılmaya çalışıldı. Ama çok şükür ki, tüm tehtit ve saldırıları evelallah bertaraf ettik. Çünkü cesur, dik duran bir lidere ve ona inanan ona güvenen aziz bir millete sahibiz. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece hiçbir güç bize boyun eğdiremez, Türkiye’nin büyümesine kimse engel olamaz.’’ dedi.

DOĞU AKDENİZDE HAKKIMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Artvin ziyaretinde batının tehtidine verdiği cevabına da değinen Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘‘ Başkan Erdoğan bugün gerçekleştirmiş olduğu Artvin ziyaretinde batılılara gereken cevabı vermiştir. Başkan Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, doğu akdenizde bizi yok sayamazsınız. Sismik ve ultra derinsu sondaj gemilerimiz ile doğalgaz arama çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse yakın süreçte gerçekten çok güzel sonuçlar elde edeceğiz. Bu gemilerimize fırkateynlerimiz ve uçaklarımız eşlik ediyor. Gemi mürettebatını gözaltına almakla tehtit edenler hani neredeler, değil gözaltı yapmak daha gemilerimize yaklaşma cesaretini bulamıyorlar. Öyle kolay değil. Karşılarında eski Türkiye yok. Karşılarında dik duran bir lider ve çok daha güçlü bir ordu var. Ülkemizin haklarını şimdiye kadar nasıl savunduysak, bundan sonrada her ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

2-(5)-003.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 635 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim