• Aydın25 °C

Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

YETER YA ÇÖZÜLEMESİN ŞU TÜRBAN

21 Ekim 2010 Perşembe 20:46

YETER YA ÇÖZÜLEMESİN ŞU TÜRBAN SORUNU KABAK TADI VERDİ ARTIK YETER YA YETER ……..

        

         Ne zaman bu toplumsal talep karşısında bir adım atılsa aynı oyun, yine statükonun kibirli bekçileri tarafından sahneye konuyor, bu bunaltıcı bu tiksindirici ayak oyunları karşısında yeter ya durun artık diye bagırmak geliyor icimden meydanlarda deli deli….

         Yüksek öğrenimde başını kapatarak eğitimine devam etmek isteyen kızlarımıza, kadınlarımıza gösterilen bu hoşgörüsüzlük ve yasaklayıcı tavır elbette 30 yıldır kabus gibi bu ülke üzerinde. Erkek olup cok daha radikal dinci olup körü körüne şeriat düzenini kurmak gibi fantezileri olan arızalı beyinler rahatça eğitimine devam ederken, iffeti için yada öyle istedigi için başını örten bir kadın zinhar üniversite yerleşkesine adım atmaya …. Niye?

         Niye ya kardeşim niye ……..

         Bedri Baykam çamur icinde güreşen üç beş çıplak avrat resmi çizebilsin diye mi?  Üst düzey, yaşlanmış, bürokrasi mensupları üzerinde kendilerini genç hissedebilecekleri onlarca taze beden bulabilsinler diye mi?  Kadın bedeninin ticari hayattaki en önemli meta olması ve bu güzel kadınları türban içinde bulamayınca sektörlerinin batacağını düşünen işadamlarının kuruntuları yüzünden mi? Kendini süsleyen kadın kalmayınca, herkes türbanlı olduğunda canan arıtman makyaj malzemesi bulamayacağı için mi? Keşke bulamasa bu arada da tv ye çıkıp kadınlara bakış açımı sorgulamama yol açmasa bu arada … bir türbanlı oldugunda kısa sürede mitoz bölünmeler sonucunda sayısı milyonlara çıkma ihtimali oldugu için mi? Stratajik öneme sahip noktalarda iş gören erkeklerden gerekli bilgi yada sermayeyi sızdırmakta kullanılan güzel kadın kalmaması endişesi mi?

         Efendiler bu memleket bu cumhuriyet benim, öyle genc kızlarının bazıları türbanlı diye benim cumhuriyetim çökmez, imha olmaz, aksine daha da güçlenir, özgürlükten ne zaman, kime, hangi devlete zarar gelmiş arkadaşlar. Aksine yasaklar yüzünden başı belada olan bir ülke bizim ülkemiz, hic mi ders almıyoruz.

         Benim Müslüman vatandaşlarımının bir kısmı türban takacakmış değil derdimiz, zaten takıyor bu insanların yaşam biçimi zaten bu gerçek, bunlar  eğitim hakkı istiyor sadece olay bu. Onlardan etkilenip türban takacak olan varsa bu bir baskı unsuru olacaksa şu anda da oluyor zaten bunu engelleyemezsin hem kim ne takarsa takar kafasına ya sen kimsin? Ne hakla karışıyorsun?

         Ama hepsi boş bu sözlerin. Adam insafa gelecek olsa 30 yıldır gelirdi. Ama nerde, oturmuş çöreklenmiş en önemli konumlarda insanları kendi memleketlerinde sürgün yaşatmaya devam edebiliyorlar büyük bir iffetsizlikle …

         Sen hangi dindensin kardeşim diyorsun ben Atatürkçüyüm diyor, iyi hayırlı olsun da benim dinsel inançlarıma niye baskı yapıyorsun, ben senin inanç sistemine karışmıyorum, hayırdır?

         Bu köprü daha çok su kaldırır arkadaşlar tahmin ediyorum yıl 2070 oldugunda da ülkemde bu konu daha konşuluyor olacak, gülmemek elde degil ya.

         Nükleer teknolojiye gecişimizi çabuklaştırmamız gerekiyor bunun için gerekli adımları hertürlü engele karşın hızla aşmamız ve sonuc almamız gerekiyor, f 18 saldırı uçaklarının tsk ya bir an önce kazandırılması gerekiyor bununla ilgili çalışmaların hızlandırılması ve hazinenin her ne olursa olsun bu konudaki ödemeyi yapması gerekiyor, 2 b arazilerinin satışı ve elde edilecek gelirin hazineye girmesi gerekiyor, hes lerin bir an önce tamamlanması ve su akar türk bakar sözünün bakın artık su akar ama enerjisini türk alır sözüyle yer degiştirmesi gerekiyor, eğitimde hızlı ve kalıcı reformist bir atağın yapılması gerekiyor, sağlıkta tek tip sağlık konseptine geçişin hızla sağlanması ve tam gün yasasının hızla yeniden uygulamasına çalışılması gerekiyor ……..

         Yığınla sorun dururken ne olur şu türban sorunu olmasın ortalarda ve ayaklarımıza dolaşıp durmasın. Ey başını örtmek isteyen ama bir yandan da yüksek öğretimini yapmak isteyen kızlarımız. Ne olur başlarınızı açınız, ve günahlarınız da başlarınızı açmak zorunda bırakanların üzerine olsun şeklinde hep birlikte dua edelim ve sizlerin dinsel olarak günahsız kalmanızı sağlayalım. Çünkü bunların özgürlük ve adalet anlayışı uzun süre değişmeyecek ve halkıyla kavga eden yüksek bürokratlar ülkesi görüntüsünden uzaklaşmamız lazım, siyaseti çözüm bulmaya itip sonrada çıkan kavga sonucunda kaybettiklerimizin bizim cebimizden çıktığını unutmayalım, onlar uzlaşmıyor yani statükonun kibirli bekçileri, biz uzlaşalım. Ne olur yeter artık…..

         YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR………………..

Bu yazı toplam 1460 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim