• Aydın20 °C

Gökhan ÖZAKEL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökhan ÖZAKEL / Köşe Yazarı

YILAN HİKAYESİ

05 Eylül 2011 Pazartesi 01:06

Merhaba değerli okurlarım kısa bir aradan sonra sizlere yeniden merhaba diyebilmenin sevinci içersinde,buhafta yılan hikayesine dönmüş bir konuyu ele almak istedim.

 

Geçtiğimiz yıl aydın medyasının gündeminde,uzunca bir zaman yer almış ve yılan hikayesine dönüşen beden eğitimi ve spor yüksek okulunun akibetini yeniden gündeme getirmek istedim.

 

Malum bu okul eğitim ve öğretim hayatına,germencik ilçemizde başlamış,oldukça sancılı bir sürecin ardından,incirliova ilçemize taşınarak eğitim ve öğretim haytaına devam etmişti.

 

Ancak ne olduysa oldu,çeşitli siyasi manevralarla bu okul yine sütçü beygiri gibi incirliova dan alınarak,önce aydın merkeze taşınacağı söylendi,daha sonra ibre birden nazilli ilçemize döndü.

 

Tabi bu süreç içerisinde,burada öğrenim gören kardeşlerimiz aydın merkezde seslerini duyura bilmek için çeşitli eylemlerde bulundular,haklı ve yerinde bir eylemdi tabiki bu.Onlar için maddi bir külfet hemde,kurulu düzenlerinin bozulması olacaktı bu taşınma süreci.

 

Bu arada dönemin rektörü sayın Şükrü Boylu beyefendi ise nazilli’ye bağımsız üniversite kurulması için elinden gelen bütün çabaları sarfetmekteydi,ancak olmadı.

 

Ellinden gelse,aydın daki bütün fakülteleri nazilliye taşıyacak gibi bir davranışta bulunan sayın Şükrü Boylu bu süreç içerisin de BESYO yu nazilli ilçemize hızlı bir şekilde adeta kaçırmıştı.

 

Peki bu okul neden incirliova dan hızlı bir şekilde adeta kaçarcasına nazilliye taşınmıştı?

 

Besyo nun imkanları incirliovada oldukca iyiydi halbuki;

 

Daha sonra rektör seçimleri oldu ve yeni rektörümüz Mutsa Binicioğlu da BESYO nun yeniden Aydın merkez kampusüne taşınacağını nazillideki yerlşekenin BESYO için,uygun olmadığını dile getirmişti.

 

Ardan bir yıl geçti ve hala bir sonuç yok BESYO nazilli de kaldı.Peki şimdi soruyorum sizlere BESYO siyasilerin bir oyuncağımıydı?

 

Amaç burada bağımsız bir üniversite kurarak nazilli’yi aydın dan ayırarak il olmasını sağlamakmıydı.

 

Bnece evet ancak,bu hayallerine ve siyasi senaryolarını kimse ulaşamayacağı apacık ordata,yine duvara dostladılar.

 

2014 yerel seçimlerinde aydın’ın büyük şehir statüsüne geçmesi durumda nazilli nin bu hayalleri ve manevraları çöpe gitmiş olacak.

Şunu açıkca söylemek gerekirse 45 km ötesini hangi siyasi hükümet il yapmak isterki.Nüfusu yüzbini aşan her ilçe il olmuş olsa inanın bu işin önü alınmaz.

Besyo nun akibetini halan merak etmekteyiz,umarın sayın rektörümüz bu konuda aydın basınına,en kısa zamanda bir açıklama yaparak biz basın mensublarını konu hakkında yeterince bilgilendirir.

Köşe yazarı: Gökhan ÖZAKEL

Bu yazı toplam 1458 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim