• Aydın18 °C

Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

Y(yahudi)E(ermeni)R(rum)yüzünün üç belası

22 Aralık 2011 Perşembe 20:51

Yıllar önce bir kitapta okudugum yazının başlığı şuydu

       Yeryüzünün üç belası Yahudi, Ermeni, Rum.

       Bu kitabın yazarı şimdi oldukça popüler olan cüppeli Ahmet hocaydı yanlış hatırlamıyorsam kitap yazarı olarak takma bir isim almıştı ve bence bir kişinin geçmişte söylediği doğrular sonradan yaptığı yanlışlara kurban olamaz diyerek bir giriş yapabiliriz.

       Fransızların amacının ne olabileceği oldukça açık, her yaptıkları hamle Türk onurunu zedeleyen ve atalarımıza hakaret eden yapıya sahip. Avrupa birligi ülkelerinin yasalarında Osmanlı devletinin 1915 yılında Ermenilere karşı yapılan uygulamalarının  soykırım olduguna dair maddeler oldugu hepimizin malumu. Ancak bunun bir  yaptırımı yoktu. Şimdi ise Fransız topraklarında soykırımı inkar etmek hapis ve para cezası yaptırımı geliyor.

       Ve  Marsilya milletvekili hoş madam diyor ki Türkiye cumhuriyetinin bizi neden tehdit ettigini anlamıyorum biz onları seviyoruz ve onlar bizim dostumuz ve tarihleriyle yüzleşmelerini istiyoruz.

       İyi de madam hem saldırıp hem de savunma amaçlı yaptırım uygulamalarını tehdit kabul etmek için sadece Fransız olmak mı gerekiyor? Bizim tkp’ liler yada dhkp c’ liler, kck’ lılar, cumartesi anneleri, bdp liler de aynı metodu kullanıyorlar onlarda mı Fransız yada Fransızlar da mı bu marjinal grupların aynı mantalitesine sahip. Bilemiyorum.

       Ermenilere uygulanan zorunlu göç durduk yere mi yapılmış. Bunu irdelemeniz gerekmiyor mu? Toplu mezarlarda yatan binlerce türk ve kürt bu Ermenilerin kurbanı degil mi? Tanıkların ifadelerinin anlattıkları dehşet verici olayların hic bir kıymeti yok mu? Bu ermeni milletinin yarattığı vahşeti görmezden gelmenizin sebebi ne? Bu nasıl bir vicdan, bu nasıl bir kin.

       Daha dün Ermenilerin Azeri kardeşlerimize uyguladıkları sistematik katliamı görmemeniz için gözlerinize nasıl bir perde cektiniz. Hocalı katliamı burada şu anda kalbimin içini sızlatırken benim bir insan olarak, sizin herhangi bir yerinizdeki bir kılınızda bir ürperme duygusu oluşturmuyor mu? Siz insan mısınız?

       Yer yüzünün üc belası arkadaşlar. Yahudi, Ermeni, Rum.

       Bu milletler yeryüzünde olmasaydı, yaşadıgımız toprakların soludugumuz havanın daha temiz olacağına eminim ben. Tarih boyunca bunların yerleşik olduğu yada çoğunlukta olduğu topraklara barışın gelmediği ne zaman dünya halklarının aklına gelecek ve bir yaptırım uygulanacak. Bilemiyorum.

       Asala diplomatımızı uzun yıllar önce bu gün şehit etmişti Fransa da. Ve bugün atalarımızın kanını hiçleştirecekler. Ermenilerin yaptıkları katliamları da aklayacaklar.

       Ama tarih onları asla affetmeyecek. Çünkü güneş balçıkla sıvanmaz. Çünkü gerçekler nasıl olsa dünya halklarının gözlerinde ve vicdanlarında kendisini gösterecek.

       Çünkü gerçeklerin eninden sonunda ortaya cıkmak gibi kötü bir alışkanlığı vardır.

       Günü geldiğinde ….

Bu yazı toplam 1319 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim