• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydınsporlu Göksel ÖZDEMİR AydınÖzel’e Konuştu…
11 Kasım 2016 Cuma 21:25

Aydınsporlu Göksel ÖZDEMİR AydınÖzel’e Konuştu…

Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Göksel ÖZDEMİR AydınÖZEL Gazetesi Spor Muhabiri Emrullah TURGUT’a Açıklamalarda Bulundu.

Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Göksel ÖZDEMİR AydınÖZEL Gazetesi Spor Muhabiri Emrullah TURGUT’a Açıklamalarda Bulundu.

Emrullah TURGUT: Hocam siz geldikten sonra Aydınspor 1923’te gözle görülür bir yükselme oldu. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Göksel ÖZDEMİR : Takımın Çoğunu Yakından Tanıyorum

Takımın içinde olmak, yakın olmak, onun hazırlık maçlarını izlemek daha sonrada o takımda görev almak çok ciddi bir avantaj. Ben geçen senede bu takımın içindeydim ve 10 haftada A takımda görev aldım. Dolayısıyla oyuncuların çoğunu tanıyorum. Takıma yeni transfer ettiğimiz oyuncular da bildiğimiz, liglerden takip ettiğimiz oyuncular. Hazırlık maçlarının tamamı olmasa da çoğunu izledim. Lig maçlarının hepsini izledim. Bu süreci yaşayan birisi olarak daha sonra görev almak avantaj teşkil ediyor.

Göksel ÖZDEMİR : Kulübün iç yapısını biliyorum

Takımı hiç görmemiş tanımamış bir hocanın görev alması en azından o oyuncuları tanıması açısından yine belirli bir zaman gerektirecek. Ben hem takımdaki oyuncuların yapısını hem kulübün içyapısını artılarını eksilerini bilerek görev aldığım için hedefe gidecek en kısa yolu daha çabuk kestirebildiğim için bu başarı geldi. Tedaviye nereden başlayacağımızı biliyorduk. Ben nedeninin bu olduğunu düşünüyorum.

Emrullah TURGUT : Aydınspor 1923’ün en son İnegöl maçını izlemiştim. Maçta sağ bek bölgesinde sıkıntıların olduğu dikkatimi çekti. O bölgeye veya sizin eksik gördüğünüz bir bölgeye transfer etmek için oyuncu izlemelerine başladınız mı?

Göksel ÖZDEMİR : Bu Ligi Götürecek 3 Sağ Bek Oyuncumuz Var

 Her maçta bazı oyuncuların performansında düşüş olabilir. Evet, İnegöl maçında defansın sağ tarafında performans düşüklüğü oldu. Ama takımımızda 3 tane sağ bekimiz var. Dolayısıyla o bölgeye transfer yapmayı düşünmüyoruz. O maçta rakip takımın o bölgesi etkiliydi ve bizim o bölgedeki oyuncumuzun o günkü performansı düşüktü. Dolayısıyla o maçta o bölgeyle ilgili ihtiyaç var mı diye bir düşünce oluşmuş olabilir. Ama bizim elimizde 3 tane bu ligi götürebilecek sağbek oyuncumuz var.

Göksel ÖZDEMİR : Oyun Mantalitemize Uymayan Oyuncularla Yollarımızı Ayırabiliriz

Onun dışında tabi ki devre arasında bizim istediğimiz oyun mantalitesinde oynamayı düşünmeyen arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmayı düşünebiliriz. Ama bu bir süreç ve bu süreç devam ediyor. O arkadaşlar bizim istediğimiz oyun mantalitesinde oynarlarsa takımda kalabilirler. Bunun aslında cevabı futbolcularda. Futbolcu aslında durumu belirliyor. Sonuçta önümüze bir veri çıkıyor ve biz bu veri sonucuna göre bu takıma şu mevkilere şu oyuncular lazım. Bu oyuncunun performansı eşittir kalacak mı, gidecek mi sorusunun cevabı oluyor.

Göksel ÖZDEMİR : Devre Arasına Geldiğimizde Eksik Olan Bölgelere Takviye Yapabiliriz

Belki devre arasında bizden ayrılmak isteyen oyuncular olacak biz istemeyeceğiz ama oyuncu gitmek isteyecek. Futbolcunun düşünce özgürlüğü var gitmek isteyebilir. Ama biz kendi istediğimiz oyun mantalitesine uyan oyuncularla ikinci devrede devam etmek isteriz. Devre arasına geldiğimizde bir eksiklik görürsek yönetim kuruluyla otururuz konuşuruz; 2 oyuncu olabilir, 3 oyuncu olabilir kulübün ekonomik durumuna göre transfer yapılabilir. Şuan bu süreç devam ediyor, oyuncu izlemelerimiz devam ediyor, takip ettiğimiz oyuncular var. Ama bunun tamamıyla planlaması için erken. Dediğim gibi hem oyuncu izliyoruz hem d e kendi oyuncularımızın bize geri dönüşünü bekliyoruz.

Emrullah TURGUT : Siz alt yapıda görev alıyordunuz oradan teknik direktörlüğe geldiniz. Bu sene 5 veya 7 tane alt yapıdan oyuncu A takıma çıkartıldı. Taraftarların bu duruma bir tepkisi var; alt yapıdan oyuncu çıkarttılar ama oynatmıyorlar diye. Bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz?

Göksel ÖZDEMİR : 9 Oyuncu Profesyonel Yapıldı

7 tane 8 tane oyuncu profesyonel yapıldı. Şimdi oyuncunun profesyonel yapılması çok önemli değil. Önemli olan hangi oyuncu profesyonel yapılacak buna karar verilmesi lazım, bizim yanlışlığımız burada, 9 tane oyuncu profesyonel yapıldı. Bu oyunculardan 9unu birden A takıma alabilir misiniz? Mümkün değil. Şuan hiç birini takıma almıyoruz. Şimdi 26 tane oyuncumuz var. Bu 26 kişilik kadronun içine ben 3 tane aşağıdan oyuncu aldığım zaman kadro 29-30 kişi olur ki biz antrenman yapamayız.

Göksel ÖZDEMİR : Proje Oyuncular Tespit Edilmeli

Bizim üst yapısı ve alt yapısıyla çok ciddi bir planlamaya girmemiz lazım. Aşağıdan her oyuncuyu getirip profesyonel yapıp oynatma şansımız yok. Dolayısıyla proje oyuncular tespit edilir, bu oyuncular üzerinden hareket edersiniz ve bu oyuncuların 2 tanesini alırsınız A takıma, bu oyuncular A takımın teneffüs ettiği havayı teneffüs ederler, kendilerini geliştirirler ve zaman içerisinde A takımda yer bulabilmek için rekabete girerler. Dolayısıyla biz profesyonel yapılan oyuncuları rekabete sokamıyoruz şuanda. Neden? Çünkü hepsinin profesyonel yapılması yanlış.

Göksel ÖZDEMİR : Alt Yapıdaki Oyuncu 2. Lig Seviyesinde Yetişmeyebilir

Birde ara ligler var, her oyuncu 2. Lig seviyesinde alt yapıdan yetişecek diye bir kural yok. Oyuncu 3. Lig seviyesinde de olabilir, BAL seviyesinde de olabilir. Dolayısıyla biz oyuncuları oynayabilecekleri platolara sokmamız lazım, yani 2 tane oyuncu 2. Lig seviyesinde hazırlamayı düşünürken onun dışındaki oyuncuları da 3. Lig takımlarına verebiliriz, BAL ligi takımlarına verebiliriz. Onları protokolle verip orada hazır olduklarında geri alabiliriz. Dolayısıyla böyle bir projenin içerisinde çok ciddi sağlıklı bir çalışma yapmak lazım. Birde oyuncu aşağıdan daha hazır gelmeli.

Göksel ÖZDEMİR : Can Berk Aşama Kaydetmeli

Şuan da bizim alt yapımızdan gelen Can Berk var. Bizim oyuncumuz şuanda. Veysi var bizim oyumuz, A takımda çıkıyor. Kaleci Timur var. Özellikle Can Berk 2 yıldır A takım futbolcusu ve Can Berk 2 yıldır burada olmasına rağmen Can Berk hala aşama kaydetmesi gereken bir oyuncu. Tabi ki oda bizim rekabete giren oyuncularımızdan bir tanesi ve fırsat bulduğunda o da takımda forma giyecek bir oyuncu. Ama önünde ondan daha deneyimli ağabeyleri var kadroda. Mesela biz teknik kadro olarak şöyle bakıyoruz olaya Can Berk ilk fırsatta oynatabileceğimiz bir oyuncu, o gözle bakıyoruz.

Göksel ÖZDEMİR : Alt Yapıdan Alacağınız Oyuncular Proje Oyuncuları Olmalı

Bu süre; alt yapıdan yukarıya oyuncu atma işi sağlıklı ve zamanlaması iyi yapılması gereken bir durum. Tabi ki 9 tane oyuncu profesyonel yapılırsa kamuoyunda böyle bir algı oluşur; bunlardan bir tanesi niye yok diye. İşte bende diyorum ki 9 tane oyuncu profesyonel yapmak yerine 2 tane oyuncu A takıma alınmalı ve bu konuda çok fazla spekülatif olaylara girmeden bu 2 oyuncu A takım içerisinde muhafaza edilmeli, bu en fazla 3 olabilir. Bu oyuncularda proje oyuncular olmalı; Aydınspor kulübüne gelecekler, rekabete girecekler ve biz bu oyunculara forma vereceğiz.

Göksel ÖZDEMİR : Aydınspor 1923’e Çok Ciddi Bir Sistem Oturtmak İstiyorum

Biz Aydınspor 1923’ün teknik adamları olarak alt yapıdan oyuncuların A takımda oynamalarını istiyoruz. Ama bu bir süreç dediğim gibi, birde oyuncuların aşağıdan hazır bir şekilde gelmeleri gerekiyor. Benim hayalimde bu; alt yapısıyla üst yapısıyla çok ciddi bir sistem oturtmak Aydınspor 1923’te. Alt yapıda da bunu yapmak istedim, şuan aynı zamanda alt yapıyla ilgilenmeye de devam ediyorum. Oradaki eğitim modelini ve eğitim sistemlerini değiştirmemiz lazım bizim.

Göksel ÖZDEMİR : Alt Yapıda Oyuncu Yetiştirmeye Yönelik Bir Model Olmalı

Bizim futbolcunun yeteneğini ortadan kaldıran bir eğitim modelinden çok futbolcunun yeteneğini ön plana çıkartan bir eğitim modeline geçmemiz lazım. Bunun içinde antrenman modellerimizle beraber antrenör profilimizi de gözden geçirmemiz gerekiyor. Bu çok geniş kapsamlı bir olay. Alt yapıdaki şey maç kazanmak değildir. Skora yönelik değil, oyuncu yetiştirmeye yönelik bir model olmalı, onun için alt yapıdaki hocalara hep şunu sorarım maçın sonucunu sormam; sakat oyuncun var mı, nasıl oynadık, istediğimiz verimi alabildik mi, yolculuk nasıl geçti? Önce bu soruları sorarım, bunların cevaplarını alırım. En son sonucu sorarım.

Göksel ÖZDEMİR : Daha Kapsamlı ve Fonksiyonel Bir Alt Yapıya İhtiyacımız Var

Alt yapıdaki sonuç, oyuncunun yeteneklerini geliştirmesi ve yukarıya hazır gelmesidir. Dolayısıyla alt yapıda şuanda onu yapamıyoruz, daha kapsamlı ve daha fonksiyonel bir alt yapıya ihtiyacımız var. Alt yapı hocalarının eğitimi de dahil bunun içine. Bunu gerçekleştirmek benim hayalim ama bu uzun bir süreç, inşallah Aydınspor 1923 A takımda daha iyi yerlere gelir, alt yapıya daha cesaretle ve güvenle bakarız.

Göksel ÖZDEMİR : A Takımdaki Oyuncuların Alt Yapıdan Yetişmesini İstiyoruz

Orada tesisleşme anlamında da hamleler olur. Oradaki oyuncularımızı yukarıya daha hazır hale getirirsek dışarıdaki kafalardaki spekülatif düşünceler de ortadan kalkar. Çünkü gönül istiyor ki A takımda 1 sol bek, 1 stoper, 1 forvet alt yapıdan yetişen oyuncular olsun, maliyetsiz oyuncular olsun onları satalım, onları milli takımlara gönderelim. Bunu kim istemez. Bizim burada olmamız bir avantaj alt yapı için, bunu avantaja döndürmekte tamamıyla ciddi bir planlama yapılmasından geçiyor.

Emrullah TURGUT : Peki az önce söylemiştiniz; bir oyuncunun seviyesi 3. Ligdedir, BAL ligindedir, buralarda oynayıp tecrübe kazanmalıdır. Bu konuyla ilgili pilot kulüp çalışmanız var mı?

Göksel ÖZDEMİR :  BAL Liginde Aydın Merkezden Takım Olmasını İstiyoruz

Aydın’da bu tip çalışmalar hep düşünülür, bizde düşündük bunu. Ben istiyorum ki Aydın merkezden BAL liginde bir takım olsun. Biz her yıl U19 takımından 1 oyuncuyu profesyonel takımımıza atalım. En iyi oyuncuyu atalım ama. Onun dışında diyelim ki 5 tane oyuncumuzu da BAL liginde ki takıma verelim orada oynasınlar, orada pişsinler. Merkezden bir takımı BAL ligine çıkarabilirsek, şimdi Kuşadası BAL’da oynadı, Söke BAL’da oynadı, Çine Madran ve Karpuzlu şuan BAL’da oynuyor. Çine Madran 3. Ligdeydi düştü.

Göksel ÖZDEMİR : Deneme Yanılmalara Devam Edilmeli

Yönetimler arası bir bağlantı kurulması gerekiyor. Yönetimler göreve gelince farklı farklı hedefler koyuyor. Sana U19’dan oyuncu verelim diyorsun U19’daki oyuncu 3. Ligde mi oynar mantığı var. mesela biz Çine Mardan’a çok ciddi anlamda oyuncu veremedik 3. Ligde olduğu zaman. 2 tane oyuncu verebildik. Şimdi 1’i Çine’de devam ediyor, diğer oyuncunun nerede olduğu belli değil. Demek ki bir aşama kaydedememişler. Bu deneme yanılmalara devam edilmesi gerekiyor.

Göksel ÖZDEMİR : Aydın’dan 1 Takım 3. Ligde Olmalı ve Aydınspor’un Pilot Takımı Olmalı

Benim hayalim bir tane 3. Lig takımı olmalı. O 3. Lig takımı Aydınspor’un pilot takımı olmalı, bir BAL ligi takımı olmalı, BAL ligi takımında bizim ara gruplarımız gidip oynamalı. Bunlar olmayacak şeyler değil ama tabi ki bunlar ekonomiyle orantılı durumlar. Aydın’da bir takımın BAL ligine çıkması ve bunların giderlerini karşılayacak insanlara, destekleyecek insanlara ihtiyaç var. Bunlar olacak şeyler, zamanında Aydın’dan çok sayıda 2. Ligde takım vardı. Şimdi hepsi yok olup gittiler.

Emrullah TURGUT : Aydın’da genel manada bir tesisleşme eksikliği var. Çok sayıda kulüp ve sporcu olmasına rağmen tesisleşme çalışması yapılmamış. Amatör kulüpler çok sıkıntı yaşıyorlar. Bu sıkıntı Aydınspor 1923 kulübü içinde geçerli mi?

Göksel ÖZDEMİR : Tesis Giderlerimizi Büyükşehir Belediyesi Karşılıyor

İlhami Örtekin Tesislerinde çalışıyor bizim alt yapı oyuncularımız. Barınma yerleri de var bu tesislerin. Giderlerin tamamını da büyükşehir belediyesi karşılıyor.

Göksel ÖZDEMİR : Aydın’daki Tesis Problemi 2 Sene İçerisinde Çözülecektir

Bildiğim kadarıyla büyükşehir belediye başkanının bu tesislerle ilgili projelerri yavaş yavaş hayata geçiyor. Kemer tarafında bir spor kompleksi inşaatı başladı. Olaya sadece futbol olarak bakmıyorum, olaya spor olarak bakıyorum. Onun dışında futbol sahalarının olduğu, çok amaçlı bir spor kompleksinin de kısa bir süre içerisinde hayata geçeceğini biliyorum. Eğer bu projeler gerçekleşirse Aydın’daki tesis problemi 2 sene içerisinde ortadan kalkacaktır. Gençlik Spor İl Müdürlüğünün bu konuda yer tahsisi aradığını biliyorum. Onlarında ekonomik olarak paralarının hazır olduğunu yerle ilgili bir sıkıntı olduğunu biliyorum. Yer tahsisi yapabilirlerse onlarında tesisleşmeyle ilgili projelerinin olduğunu biliyorum.

Göksel ÖZDEMİR : Aydın’da Ciddi Bir Tesis Problemi Var

Bunların hepsi tamamıyla gerçekleşmeyecek şeyler değil. İşin özünde Aydın’da ciddi bir tesis problemi var. Aydınspor 1923 kulübünün bile sadece 1 tane antrenman yapabileceği saha var. Hava güzel olursa haftada 1 gün Adnan Menderes stadına gidebiliyoruz. Onun dışında da başka bir tesisimiz yok. Buradaki tesiste şehrin içinde kalmış bir tesis. Eğer projeler gerçekleşirse sanıyorum ki 2-3 yıl içerisinde hem Aydınspor hem de aydındaki tüm sporcular güzel tesislere kavuşacaklardır.

Emrullah TURGUT : Adnan Menderes Stadının şehir merkezinde olmasını nasıl yorumluyorsunuz?

Göksel ÖZDEMİR : Bunlar Siyasi Konular

Adnan Menderes stadı bizim geleneksel bir stadımız. Çok şehir merkezinde kaldı artık. Bu tarz tesisler artık şehir dışına taşınıyor. Bunun yapılabilmesi hem para hem de yer lazım. Bu konular siyasi konular bizim cevap verebileceğimiz konular değil.

Göksel ÖZDEMİR : Sezon Sonunda Zemin Komple Değişebilir

Yapılamıyorsa da Adnan Menderes stadı yetkililer tarafından bakıma alınabilir. Işıklandırılabilir, zeminine bakım yaptırılabilir, tribün daha modern hale getirilebilir. İl müdürümüzle bugün görüştüm, oranın zeminiyle ilgili bir çalışma var, zeminin bozuk olduğunu kendiside kabul ediyor. Şuan lig devam ettiği için müdahale edemiyorlar. Devre arasında pansumanla düzeltilebilir, sezon sonunda da zemin komple değiştirilebilir.

Emrullah TURGUT : Bu sene ligdeki hedefiniz nedir?

Göksel ÖZDEMİR :Hepimizin Bir Hayali var

Futbolculara da hep söylediğim bir şey var; bizim bir hayalimiz var, herkesin bir hayali var, ama biz bir araya gelip oturduğumuzda hepimizin bir hayali var. Bu hayalimiz; tabi ki şampiyon olalım, PTT 1. Lige çıkalım. Bu direkte olabilir, play-off la da olabilir. Bu gözle görülebilir bir hayal değil.

Göksel ÖZDEMİR : Biz Etap Etap Bakıyoruz

Biz somutlarla ilerliyoruz. Somut nedir; bizim için oynayacağımız maçtır. Biz etap etap bakıyoruz. Oynadığımız bütün maçlar etaptı ve oynayacağımız maçlarda etaptır. Biz bu maçları geçerken ne kadar sekteye uğrayacağız, ne kadar puan kaybedeceğiz ve ne kadar puan toplayacağız. Bunların hepsi bizim bu hedefteki durumumuzu belirleyecek. Ama şunu söyleyebilirim ki bizim hedefimiz küçük değil.

Göksel ÖZDEMİR : Ligde 2 Puan Ortalamasıyla Oynayan Takımlar Ligi Yukarıda Bitirir

Dolayısıyla 1. Lig neden olmasın ama bu bir süreç. Bu play-off’tan da olabilir, direkte çıkılabilir. Yapılamaz diye bir şey yok. Genel bir matematiktir bu ligde 2 puan ortalamasıyla oynayan takımlar ya şampiyon olmuştur ya da play-off’a kalmıştır. Genel bir matematiktir bu değişmez. Ligde biz şuana ben başladıktan 5 maç oynadık ve 10 puan aldık. Biz bu ortalamayla gidiyoruz. Ama göreve başlamadan önce kaybedilen maçlardan kalan puanları kapatmamız ekstra puanlar almamız lazım. Seri galibiyetler almamız lazım.

Göksel ÖZDEMİR : Hedefimiz Takımı 1. Lige Çıkarmak

Dolayısıyla bu bir süreç hayallerimiz var. O hayallere ulaşmamız için bir takım şeylerin yerine oturması lazım. Bunun gerçekleşmemesini düşünmüyorum. Bunu futbolcularımızla da teknik kadromuzla da konuşuyoruz. Hedefimiz takımı 1. Lige çıkarmak. Bu bir süreçtir, yapılanmadır. Bu yapılanmanın çabuk çabuk olması geriye dönüp baktığınızda arızalar çıkarabilir. Merdivenleri yavaş yavaş çıkarak, yere sağlam basarak bu işleri yapmak lazım.

Göksel ÖZDEMİR : Yukarıya Çıkarken Alt yapıyı ve Kurumsallaşmayı Tamamlamayız

Kuşlar tepeye uçarak çıkarlar çabukta aşağıya inerler, ama yılan tırmanarak çıkar aşağıya inişi de geç olur. Onun için biz yukarıya çıkarken emin adımlarla çıkarsak aşağıya iniş süreci yaşanmaz. Yukarıya çıkarken alt yapıyı oluşturmuş ve kurumsal bir şekilde çıkarsanız düşüşünüz olmaz. Eğer bunları yapmadan çıkarsanız düşüşünüzde hızlı olur, ekonomik batağa da girersiniz oradan kurtuluşunuz olmaz.

Emrullah TURGUT : Benim sormayı unuttuğum sizin söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Göksel ÖZDEMİR : Aydın’da Çok Yetenekli Sporcular Var

Türkiye’de Aydınspor ismi olan bir kulüp. Diğer illerdeki bir vatandaşa sorduğunuzda hem Aydın’ın nerede olduğunu bilirler hem de Aydınspor’la ilgili bir hikaye illaki dinlemişlerdir. Aydın’da genç nüfus çok fazla. Dolayısıyla spor yapacak, spora başlayacak, yetenek testi yapılacak nüfus çok fazla. Aydın’da çok yetenekli sporcular çıkıyor. O yüzden Aydın’da bu sporcuların kötü alışkanlıklardan kurtulması, sadece başarılı sporcu olmak için değil, sağlıklı yaşamak adına spor yapmak içinde tesise ihtiyaç var. Onun dışında sadece genç nüfusa değil orta yaştaki insanlarında spor yapmaya ihtiyacı var. Dolayısıyla geniş alanlara, ağaçlık alanlara ihtiyaç var.

Göksel ÖZDEMİR : İmkan Tanıdıktan Sonra Aydın’dan Çok Yetenekli Sporcular Çıkacaktır

Aydın spor kenti olabilir, bu yapılabilir. Bunun için projeler olduğunu, alanlar yapılmayı düşündüklerini biliyorum. Bunlar gerçekleştirildiği takdirde çok başarılı futbolcu, basketbolcu, halterci bir tane kızımız dünya şampiyonu oldu biliyorum. Yani imkan tanıdıktan sonra Aydın’da çok yetenekli sporcular çıkacaktır. Bu yetenekli sporcular içinde iş adamlarımızın, fabrikalarımızın, belediyelerimizin istihdam yaratması gerekir.

Göksel ÖZDEMİR : Şehri Yönetenleri Zorlayacak Olanlar Bizleriz

Basketbol takımımız var mesela 2. Ligde bir heyecan var. Geçen gün maçına gittik bir bakıyorsunuz salon dolu, bir heyecan var. Düşünsene basketbol süper liginde aydının bir takımının olduğunu bu salon yeter mi? İhtiyaç oluyor yapma gereği duyuyorlar. İhtiyaçları birazda biz yaratacağız. Sonuçta biz teknik adamlar olarak tesis yok biz antrenman yapmayalım diyor muyuz? Şartları zorluyoruz. Antrenörlere, beden eğitimi öğretmenlerine büyük görevler düşüyor bu konuda. Şehri yönetenleri zorlayacak olanlar bizleriz.

Göksel ÖZDEMİR : Bütün Güçlerin Birleşmesi Lazım

Her şeyi de büyükşehir belediyesine yüklememek lazım. İlçe belediyeleri, büyük iş adamları, siyasetçiler hangi kesimden hangi partiden olursa olsun, Aydın bizim şehrimiz herkesin ayrım yapmadan buraya ne katkı sağlarım bunun mücadelesini vermesi lazım. Buradaki herkes bizim insanımız, bu imkanları sağlamak için bütün güçlerin birleşmesi gerekiyor.

Röportaj / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

_dsc1302.jpggoksel-hoca.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 8420 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim