• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cavit Bulgulu: Menemen Malzemesiyle Pasta Yapılmaz…
25 Ekim 2016 Salı 22:07

Cavit Bulgulu: Menemen Malzemesiyle Pasta Yapılmaz…

Karpuzluspor Teknik Direktörü Cavit Bulgulu AydınÖzel Gazetesi Spor Muhabiri Emrullah Turgut’u Ziyaret Etti.

Karpuzluspor Teknik Direktörü Cavit Bulgulu AydınÖzel Gazetesi Spor Muhabiri Emrullah Turgut’u Ziyaret Etti.

Cavit Bulgulu: Düşük Maliyetli, Lige Uygun, Kişilikli Futbolcularla Takım Kurduk

Karpuzlu Belediyespor olarak 5. haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 3. aya girdik 3 aydan beri çalışıyoruz. Sezon başında takımı oluştururken düşük maliyetli, lige uygun, kişilikli futbol kimliği olan futbolculardan oluşturmaya çalıştık. Lige baktığımız zaman arada uçurumlar olan takımlar oldu. Şuanda onların skorları çıkıyor zaten. Tabi sezon başında farklı skorlar olabilir diye bahsetmiştik. 4. 5. haftadan sonra takımlar oluşuyor zaten. Skorlardır, işte fikstüre baktığımız zaman takımların birbiriyle oynamasından sonra yavaş yavaş takım oluşumuna bürünüyorlar. Bizde bu doğrultuda zamana ihtiyacımız olduğunu söylemiştim. Bu süre içerisinde 2 tane kırmızı kart gördük geçen hafta ve önceki hafta. Tam bir şeyler doğru gidiyor, bir şeyleri yavaş yavaş oturtuyoruz takım hüviyetine bürünüyoruz derken bu tür aksilikler oluyor ve olmaya devam edecek. Futbolda olan şeyler.

Cavit Bulgulu: Ligimizde Üst Seviyede Oyuncularla Kurulu Takım Var

 Biz lüks bir takım değiliz. Baktığınız zaman bir oyuncunun yerine diğer oyuncu tam anlamıyla dolduramıyor. Ben oyuncularıma güveniyorum bu anlamda. Hangi anlamda antrenman anlamında. Sezon başında iyi bir antrenman dönemi geçirdik. O yüzden diri bir takıma sahibiz. Dediğim gibi kaşınızdaki oyuncular bu ligin oyuncuları olmayabiliyor. Daha kaliteli oyuncularla karşılaşabiliyorsun. Ama bizim burada mücadele edip onların oyununu bozmamız gerekiyor. Zaten kurulum aşaması da o şekildeydi. Doğru bir kurulum geçirdiğimizi düşünüyorum. Skorlara baktığımız zaman ilk maç 6 tane yedik. Olabilecek şeyler bunlar dedik, futbolda var. İkinci maça bakıyorsun bir buçuk trilyonluk takıma karşı berabere kalıyorsun ve son yarım saati 10 kişi oynuyorsun. Üçüncü maça bakıyoruz Uşak’a gittik. Uşak üç buçuk trilyon para harcamış ve oyuncu potansiyeline bakıyorsun bakasya, 2. Lig, 3. Lig profesyonelden dönme futbolcular var takımda. Ben yine inanarak çıktım ve çocuklarda inandılar. Bu işin futbolda biraz kapasite önemli ama yürek lazım. İnanarak oynayacaksın birbirine güveneceksin, kendine güveneceksin. Sahaya çıktığın zaman taktik, teknik, hocanın sahaya etkisi muhakkak var ama bir yere kadar. Burada birlik beraberlik mutlaka sağlanması lazım.

Cavit Bulgulu: Futbolcuların Ayağı Yere Basmalı

 Biz bu iki maçı oynadık beklenti birden karpuzluya karşı yükseldi. Nasıl yükseldi; bu takım iyi bir takımmış ki karşısındaki takımın bir oyuncusunun maliyetiyle kurulmuş bir takım nasıl böyle bir skor alabiliyor. Biz o maçları oynamadan önce futbol camiasından olsun, dışarıdan olsun insanlar yorum yapıyorlar. Neye göre yorum yapıyorlar; bizim oluşumumuza bakarak yorum yapıyorlar, rakip takımların oluşumuna bakarak yorum yapıyorlar. Tabi bunlar futbolda var. Yıllarca top oynadım içerde de yenilebilirsin, dışarıda da yenebilirsin. Her şey olabilir. Ama buradaki tek olması gereken şey bu tür galibiyetler ve mağlubiyetlerden sonra futbolcunun ayağının yere basması. Bu böyle bir olay. Bir hafta bitti o olayı hemen unutman lazım. Eğer unutmaz geçmişinle kalırsan aynı şeyleri bir daha yaşayacaksın demektir. Ben çocuklara bunu anlatmaya çalışıyorum. Söke’yle berabere kaldık dehşet bir hava var ama önümüzdeki maç daha önemli bir maç. Bakıyorsun ayaklarını yere bastırmaya çalıştık. Uşak maçı geçti yine aynı hava var beklenti yükseldi. Tebrikler geldi ama daha lig bitmedi yeni başladı. 2 puanımız var ve dipteyiz. Ama madalyonun öbür yüzünü düşünürsen hiç puan alamadan geçirebileceğimiz maçlardı bunlar.

Cavit Bulgulu: Menemen Malzemesiyle Pasta Yapamam

Şu da var evinde yenilmeyeceksin, evinde puan vermemeye çalışacaksın bunlar önemli şeyler. Biz bu kredimizi kullandık içeride. Yine olabilir olmaması gerekiyor. Olmaması için her şeyi yapacağız. Ama futbol içerisinde bunlar yaşanıyor. Biz en az hatayla ilk 4-5 haftayı geçirdik. Bundan sonraki maçlar aslında bizim tam ayar maçlarımız. Oynadığımız maçlara baktığımız zaman rakiplerimiz hep üst düzey takımlar hedefi olan takımlar. Benim rakibim değil onlar ama biz onlardan puan almasını bildik. Benim rakibim Çine, Didim, Söke benim gibi olan takımlar. 4 takım var Aydın’dan benim bunlardan son ikiye girmemem lazım hedeften şaşmadık biz. Ligin altında olmamıza rağmen bizim hedefimiz belli ilk hedefimiz bal liginde kalmak tutunabilmek. Bizim şampiyon olalım şunu yenelim bunu yenelim yok akıllı gideceksin puanda kaybedeceksin, umulmadık yerden puanda alacaksın. Bizim oyuncu şablonuna baktığın zaman çok maliyetli ekstra yeteneği olan farklı işler yapabilecek olan oyuncular yok. Bizim oyuncu kimliğimiz belli mücadele ederek, rakibin oyununu bozarak, hızlı kanat oyuncularımızla sonuca giden bir takımız bizim başka artımız yok. Sağlam defans yapıyoruz, hızlı geçişleri yapıyoruz ve çabuk oyunla sonuca gitmeye çalışıyoruz. Bana kimse diyemez hocam işte şudur budur. Elimizde menemen yapacak malzeme var, menemenin en kralını yapmamız lazım. Ama ben menemen yaparken benden yaş pasta isterlerse ben onu yapamam. Çünkü ben takımımı iyi tanıyorum çocuklarımı tek tek tanıyorum. Bizim takım mücadele, birlik beraberlik ve yüreğini ortaya koyduğu zaman maç kazanabilir. İnandığı zaman bir şeyler yapabilir. Biz işte oyunun yönünü değiştirelim, ekstra işler yapalım, pas yüzdesini yükseklere çıkaralım, rakibi ters toplarla boğalım böyle bir özelliğimiz yok. Futbolda olması gereken şeyler ama doğruda konuşmak lazım.

Cavit Bulgulu: Aydın’ın İlçelerinde Potansiyel Var

Sezon başında ben bir planlamayla gelmiştim başkana da sundum planlamayı. Küçük yerle de bu tür şeyler biraz zaman alıyor. Karşı tarafla da aynı düşüncede olman lazım. Şimdi bizler bu işin içinden geldik. Ailenin düşüncesinden çocuğun düşüncesinden hepsini yorumlayabiliyorum. Alt yapılarda çalıştım da oynadım da. Sadece Karpuzlu için değil bütün Aydın ilçelerinde çok güzel potansiyellerin olduğuna inanıyorum. Olanak şartlar ve ilgi lazım. Önce şartları sağlayacağız çocukların spor yapabilmesi için olanak malzeme tesisler vs. ikinci etapta doğru antrenör, donanımlı antrenör, bu işin içinden gelen antrenör, velilerle iletişim kurabilecek, çocuklarla iletişim kurabilecek çocukları oraya bağlayabilecek antrenör lazım. Bu tarz bir yaklaşım sergilediğimiz zaman alt yapıya orada mutlaka alt yapıyı sağlarsın.

Cavit Bulgulu: 2 Sahada 8 Takım Antrenman Yapıyor

Ben sezon başı gelmeden önceki planlamamda tesisleşme, at yapı bunların hepsini sundum. Ne kadar değerlendirirler bilemem ama şuan için u17 kategorisine hem antrenman olarak hem turnuvalara katılamıyor takım. Ama dediğim gibi bunlara da el atacağız. Karpuzluda en az iki kategori çıkacağına inanıyorum.  Kendim sıfırdan oluşturacağımı düşünüyorum. O sorumluluğu verdikten sonra ben o işin üstesinden gelirim. Bizler o yolun nasıl gidileceğini gayet iyi bilen kişileriz. Orada bir sürü çocuk var o çocuklara biraz ilgi alakayla orada 3-4 kategori çıkar diye düşünüyorum. Baktığımız zaman sadece Karpuzlu için değil merkezdeki takımlar içinde aynı sorun söz konusu. Geçmişten gelen bir sorun bu gazetelere düştü, değerli hocalarımız söyledi bir türlü çözüm bulunamıyor. Neden iki tane sahada 8 tane takım antrenman yapıyor. Neden bir takım haftada iki gün antrenman yapıyor. Hoca çocuklara göre plan yapamayacak mı? Çocuklar büyük sahada antrenman yapamayacak mı? Çocukları büyük sahaya hazırlayacaksın profesyonel liglere hazırlayacaksın. O potansiyel var burada ama dediğim gibi rakiplerle şartlar aynı olmuyor. Çocuklar bu koşullarda ya bir şey almadan gidiyorlar ya da yarım alarak gidiyorlar.

Cavit Bulgulu: Aydın’a 3-4 Tane Tesis Lazım

Aydınspor’un kadrosuna baktığımız zaman neden alt yapıdan çıkmış oynayan bir oyuncu yok, olmuyor. Olması lazım. Bizim işte burada şapkamızı önümüze koymamız lazım. Donanımlı hocalar yukarıyı kovalıyor, yazık orada çalışan hocalarda bir şeyler yapmaya çalışıyorlar emek harcıyorlar ama şartlara göre yapıyorlar. Bir yerde tıkanıyor sistem. Kurtuluş şu; buraya tesis anlamında takımların rahat rahat girebileceği 3-4 tane tesis yapılmış olsa Aydın merkezin içerisinde bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum ben.

Haber – Röportaj / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

cavit.jpgdsc00892.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim