• Aydın13 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Hayırlı Olsun ADÜ Rektörü Mustafa Birincioğlu

11 Kasım 2010 Perşembe 20:00

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ( ADÜ ) Rektörü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından atandı.

Adnan Menderes Üniversitesi ( ADÜ ) Rektörlük Seçimlerine 6 aday katılmıştı. Mevcut Rektör Şükrü Boylu birinci, Sema Başak İkinci ve Mustafa Birincioğlu ise üçüncü olmuştu.

Önce Yök Genel Kurulu üçüncü sıradaki Mustafa Birincioğlu ile dönemin Rektörü Birinci Sıradaki Şükrü Boylu nun yerini değiştirerek Cumhurbaşkanına üç adayı göndermişti.

Bugün ise Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aydın Adnan Menderes üniversitesi ( ADÜ ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu nu atadı, Hayırlı Olsun.

Ben ise 20 günce 22.10.2010 tarihinde yazdığım köşe yazısında nedenleriyle birlikte ADÜ Rektörlüğüne kimin atanacağını yazmıştım. O Yazımı Okumak İçin Aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.aydinozel.net/adu-nun-yeni-rektoru-prof-dr-mustafa-birincioglu-olacak-136yy.htm

Gelelim Şimdiki Zamana..

Öncelikle Sayın Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu yeni göreviniz Ülkemize, Aydınımıza, Size, Ailenize ve tüm ADÜ Camiasına hayırlı olsun.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ( ADÜ ) Aydın Halkı ile barışık durumda olmalı, hiç bir görüş ve düşünceye ile bağlanmadan Aydının Menfaatlerinin gözetildiği bir bilim yuvası olmaldıır.

Üniversitede Öğrenci sayısının artması da önemli fakat bunu yaparken Aydının Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Kalkınmasına önem verilmeli, ilmi faaliyetlerdeki başarılarla Aydının ismi Türkiye ve Dünyada duyurulmalıdır.

Ancak Sayın Birincioğlu size bir tavsiyem olacak, Aydına Yapılması gereken çok hizmet var ama bunun için süreniz var. Aceleye, Hızlı davranmaya gerek yok.

Bir araba ile süratli bir şekilde giderken aracın çıkardığı sesleri, arıza olan yerlerini tam olarak algılayamayız ama Rolantide çalışan bir arabanın arızası neredeyse oradan gelen seslerden herşeyi anlayıp ona göre yolumuza daha güvenli çıkabiliriz.

Bence önce ADÜ de sistemin nasıl çalıştığını test etmeli ve yola çıktıktan sonra istikrarlı bir şekilde önemli başarılara adım atmak için yola çıkmalısınız, İsitkrar olan her işte başarı vardır.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesini hakettiği yerlerde görmek dileklerimle..

Hoşçakalın..

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 704 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim