• Aydın25 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

KPSS Sınavı Saçmalığı

03 Kasım 2010 Çarşamba 19:50

Bilindiği üzere daha önce skandalla sonuçlanan KPSS Saçmalığı bugün tekrardan yapıldı. Öncelikle KPSS Saçmalığı diyorum çünkü KPSS Sınavı kalkmalı ve herkes Bölümüne göre Diplomasına göre Mezuniyet tarihine bakılarak atanmalıdır. Bunu geçmiş yazılarımda ayrıntılı olarak anlattım. Ayrıntılı bilgi almak isteyen Bakan Nimet Çubukçu ya - KPSS Kaldırılsın isimli yazıma bu linkten http://www.aydinozel.net/bakan-nimet-cubukcu-ya-kpss-kaldirilsin-124yy.htm baksın.

Geçmiş Dönemde KPSS sınavında çekilen kopyalar yada Bürokratların yöneticilerin acizliği yeni dönem sınavlarındaki kurallarla kaos a dönüştü, nasıl mı anlatayım.

Adaylar sınava girerken üzerlerinde cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz bulunmayacakmış.

TV de gördüm bir genç KPSS Sınavı için geldiği Okula Yüzüğü olduğu için alınmadı. Nişan Yüzüğü nü çıkaracağına ( ki çıkarsa da emanetçi yok kime bırakacak sınav zamanı o yüzüğü belli değil ) KPSS Sınav Giriş kartını yırtarak tepkisini gösterdi ve 1 yıldır hazırlandığı daha önce girdiği ancak skandal bir şekilde ertelenen sınava gir(e)medi.

Bu devirde bu teknolojik çağlarda bu gençlerle oynanan oyunlar yeter artık. Oyuncak haline geldi Türk Gençliği..

Adayların sınav binalarına girişinde hiçbir emanet kesinlikle kabul edilmeyeceğinden adaylar çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmeyecekler. Adaylar sınava metal aksesuar içermeyen kıyafetle gelecekler.

Başörtülü vatandaşlarımız ilk defa KPSS sınavına girebildiler. Girmeleri de gerekiyor buna karşı değilim fakat bu kadar yasakların uygulamaya konduğu KPSS sınavında nasıl oldu da Başörtüsü özgürlüklere kavuştu.

Başörtülü Vatandaşlarımız tabikide sınava girebilmeli ancak Başı açık vatandaşın saçındaki tokaya kadar inceleyen güvenlik görevlileri başörtülü vatandaştan kulaklarını göstermesini istiyor sadece.

Bir Skandal Yaşandı kopya skandalı ardından da suçlu KPSS ye giren öğrenciler seçildi ve saçma sapan kurallar kondu. Eziyet üstüne eziyet oldu bu sınav Öğrencilerimize.

Adaylar yanlarında kalem, silgi, kalemtıraş, saat ve yiyecek-içecek de getirmeyecek. ÖSYM, sınavın yapılacağı gün adayların kullanması için sıraların üstünde kalem, silgi, kalemtıraş ile su ve şekerlemeyi paketlerin içinde hazır bulunduracak.

Devletin parası bol tabi öğrenci 1 yıldır hazırlandığı kurşun kalemle sınava giremeyecekse bunun adına da güvenlik denecekse ancak buna gülünür diyorum. Devletimizin parası çok ama israfa gerek yok. Saçmalamaya gerek yok. Eziyete hiç gerek yok.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 1122 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim