• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahmut Yörük Astaşspor'u AydınÖzel'e Anlattı...
12 Ekim 2016 Çarşamba 20:12

Mahmut Yörük Astaşspor'u AydınÖzel'e Anlattı...

Astaşspor Yönetim Kurulu Üyelerinden Mahmut Yörük Kulübün Hedeflerinden ve Kuruluş Amacından bahsetti.

Astaşspor Yönetim Kurulu Üyelerinden Mahmut Yörük Kulübün Hedeflerinden ve Kuruluş Amacından bahsetti.

 

Mahmut Yörük : Aydın Çocuklarını Ahlaksız Ortamlardan Uzak Tutmak İstiyoruz

Astaş Spor Kulübü 2005 yılında kuruldu. Yalçın Pekgüzel Şirketler Gurubu; Sur Çelik Kapı, Culina aynı zamanda Astaş Çelik Kapı. Yalçın bey Aydın'da yaşadığını Aydın'da para kazandığını bu kazandığı paranın da sokaklarda dolaşan gençlerimize, çocuklarımıza faydalı olmak için internet cafelerden, sokaklardan uzaklaştırmak için böyle bir spor kulübü kurdu. Bu kulübün amacı tüm branşlarda ayrı ayrı ders vermek. Aydın'ın çocuklarını ahlaksız ortamlardan arındırmak adına Sur - Astaş Şirketler Gurubu Yalçın Pekgüzel yönetim kurulu başkanımız Astaşspor'un Aydın halkına ve Aydın halkının çocuklarına hizmet için kurulmuş bir spor kulübü.

 

Mahmut Yörük : Amacımız Profesyonel Kulüplere Sporcu Yetiştirmek

Bu kulüpte on kategoride futbol eğitimi veriyoruz. Amatör kulüplerin profesyonel kulüplere sporcu yetiştirmesi amacıyla alt yapıya önem vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz her yıl belirli kulüplere sporcu veriyoruz. Bunun  yanı sıra kız güreş takımımızı kurduk. Kız güreş takımımızı kuralı bir yıl olmasına rağmen milli takıma sporcu gönderdik. Önümüzdeki yıl kızlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Basketbolda geçen sene burada şampiyon olduk. Farklı spor dallarında da katılımımız ve eğitimlerimiz var. Bu katkılarından dolayı Yalçın Pekgüzel'e yönetim kuruluna teşekkürü borç biliyorum.

 

Mahmut Yörük : Kulübün Maddi Sıkıntısı Yok

Biz yönetim kurulundayız. Bizim ulaşım, yemek, kıyafet, maaş ödeme sıkıntımız yok. Yalçın bey sağolsun kulüp bünyesinden antrenör ödemelerimizi her ayın başında aksatmadan yapıyor. Bizim profesyonel kulüp olma iddiamız yok. Aydın'ın zaten bir kulübü var Aydın'a ikinci bir kulüp çıkartmak, rakip olmak istemiyoruz. Bizim amacımız Aydınspor'a ve profesyonel kulüplere sporcu kazandırmak. Aydın gençlerini spor branşlarında eğitmek ve profesyonel sporcu yetiştirmek.

 

Haber - Röportaj / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

astas.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1780 defa okunmuştur
YORUMLAR
Güreş
Muhammet
Aydında Güreş Mahmut YÖRÜK'ten sorulur, Hocam seviliyorsunuz..
15 Ekim 2016 Cumartesi 18:52
78.176.252.169
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim