• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sehes Spor Jimnastik Kulübü Kurmaya Hazırlanıyor...
13 Ekim 2016 Perşembe 19:09

Sehes Spor Jimnastik Kulübü Kurmaya Hazırlanıyor...

Sehes Spor Kurucusu Emel Karadeniz AydınÖzel'e Sehes Spor'un Hedeflerinden Bahsetti.

Sehes Spor Kurucusu Emel Karadeniz AydınÖzel'e Sehes Spor'un Hedeflerinden Bahsetti.

 

Emel Karadeniz : Sehes'i 2008'te Açtık

Sehes'i 2008 yılında açtık. 2008 den bugüne aktif olarak devam ediyoruz. Bale, Jimnastik üzerine kurslarımız çocuklara yönelik. Aynı anda 2 branş veriyoruz. Kurslarımız hafta 2 gün oluyor. 4-7 yaş arası çocuklarımız için 1'er saat, 8-12 yaş arası çocuklarımız 1'er buçuk saatlik kurs görüyorlar. Yüzme kurslarımız yaz döneminde 3 ay boyunca Anemon Otel'de oluyor. Okullar kapandıktan sonraki hafta hemen başlıyor 3 ay boyunca devam ediyor. Onun haricinde bayanlara özel plates ve zumba kurslarımız var. Haftada 3 gün oluyor; pazartesi, çarşamba ve cuma. Salonlarımız bayanlara özel bir salon zaten.

 

Emel Karadeniz : Her Sene Üstüne Koyarak İlerliyoruz

Aydın'da ilgi çok fazla var. Biz açıldığımız zamandan bugüne her sene üstüne bir kademe daha koyarak ilerledik. İlk senemizde yaklaşık 20-30 öğrenciyle yıl sonu gösterisi yaparken geçen sene sonunda yaklaşık 100 çocukla bir gösteri hazırladık. Potansiyel çok olmasına rağmen Aydın'da maalesef tek biz varız. Bu sebepten dolayı salonumuza çok ilgi var. Tabi işimizi de profesyonel bir şekilde yaptığımız için memnuniyet üst seviyede oluyor. Bununda dönüşleri oluyor. Derslerimize 3 eğitmen giriyoruz.

 

Emel Karadeniz : Talep Olursa Yetişkinlere Kurs Açabiliriz

Şuan yetişkinlerimize yönelik dans kursumuz yok ancak ilerleyen dönemde talep olursa talep doğrultusunda kurslarımız olabilir. İlk açarken ki hedefimiz Aydın'a bu branşı tanıtmaktı. Bu branş Aydın'a ilk benimle geldi diyebilirim. 2004 yılında üniversiteye gelmemle Aydın'a bu branş geldi diyebilirim. İlk başlarda farklı yerlerde çalıştım. Potansiyelin olduğunu fark ettikten sonra kendi yerimizi açmaya karar verdik. Bu şekilde ilerledik.

 

Emel Karadeniz : Her Sene Yıl Sonu Gösterilerimiz Oluyor

Jimnastik branşında profesyonel sporcularda yetiştiriyorum. Bale de her sene yıl sonu gösterileri düzenliyoruz. Jimnastikte de her sene yarışmalara katılıyoruz lisanslı olarak. Orada Aydın çapında derecelere giren öğrencilerimizle Türkiye çapında yarışmalara katılmayı planlıyoruz. Jimnastik kulübü kurmayı düşünüyoruz. Kulüp olarak aktif bir şekilde yarışlara katılmayı düşünüyoruz.

 

Emel Karadeniz : Talep Olursa Şubelerimizi Açabiliriz

Nazilli'de Çine'de derslere gidip geliyorum. Talep doğrultusunda merkeze uzak yerlere şubelerimizi de açabiliriz. Çocukların bu branşı yapmaları çok önemli, özellikle kız çocuklarının koordinasyon, denge, kuvvet, beceri, esneklik, zarafet gibi özelliklerini geliştirmeleri açısından önemli. Çocuklar bu branşta profesyonel olacak diye bir şart yok isterlerse ilerleyen dönemde istedikleri spor dalını seçebilirler. Bu branş temel eğitim branşıdır. Özellikle jimnastik için sporun anası atletizmin babası derler. Her kişinin spor yapmadan önce bu branşı yapmış olması gerekir.

 

Haber - Röportaj / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

dsc00630-001.jpgdsc00634.jpgdsc00631.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3904 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim