• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trendeki Yolcu Aydın'da Olaylı Başladı…
25 Ekim 2016 Salı 22:41

Trendeki Yolcu Aydın'da Olaylı Başladı…

Yapımcılığını Ada Film’in yaptığı yönetmenliğini ve senaristliğini Hamit Şahin’in üstlendiği Trendeki Yolcu filmi ünlü sinema oyuncuları eşliğinde Aydın Zincirlihan Otel Restourantında yemek eşliğinde tanıtıldı.

Yapımcılığını Ada Film’in yaptığı yönetmenliğini ve senaristliğini Hamit Şahin’in üstlendiği Trendeki Yolcu filmi ünlü sinema oyuncuları eşliğinde Aydın Zincirlihan Otel Restourantında yemek eşliğinde tanıtıldı.

Filmde rol alan ünlü oyuncular İlyas Salman, Neslihan Acar ve Orhan Aydın çok büyük ilgi gördü.

 

FİLM ADI

TRENDEKİ YOLCU

YAPIMCI FİRMA

Ada Film Ltd. Şti.

YAZAN & YÖNETEN

Hamit ŞAHİN

GENEL KOORDİNATÖR

Erol SARAÇ

            1980’li ve 1990’lı yıllar döneminde, gerçek hayatta yaşanan, bir aile dramının, sadece bir kesitini, yansıtan filmimizin hikâyesi; kayıp olan birisinin, ailesinin yaşadığı durumu, dramı,  gözler önüne sermektedir.

            Filmimiz, tamamen hayatın akışı içinde yaşananlara, değişik açılardan, objektif bakış açısıyla, ele alarak, toplumsal mesajlar vermektedir. Trendeki Yolcu isimli filmimiz,  merakla, heyecanla, izleyeceğimiz bir yapım olacaktır. 

            Filmimizin Oyuncu kadrosunda;

 • Sayın İlyas SALMAN,
 • Sayın Orhan AYDIN,
 • Sayın Neslihan ACAR,
 • Sayın Muharrem ERDEMİR,
 • Sayın Coşkun KEMER,
 • Sayın Şengül KOZCU,
 • Sayın Bekir ALNIAK,
 • Sayın Zeki VARLI,
 • Cemal Aydın ÖZPOLAT,
 • Mustafa KAVRUK,
 • Mustafa OR,
 • Şükran ÇAĞMAN,
 • Levent ÖCAL,
 • Mesut ÇINAR,
 • Davut ÇAĞLAR,
 • Abdullah ÖZDEMİR,
 • Mustafa BENLİ,

 

            Başta olmak üzere, bir birinden değerli Sanatçılarımız rol alacaktır. Siz Basın Mensuplarımıza, Saygıyla duyurulur.

Ada Film Ltd. Şti. adına

Hamit ŞAHİN

Yapımcı & Yönetmen

 

Trendeki Yolcu sinema filmi oyuncusu İlyas Salman’ın alkolsüz olan Zincirlihan Otel’de alkol kullandığının şikayet edilmesi üzerine, Aydın Efeler karakoluna ifadesi alınmak üzere götürülmesinin ardından yönetmen Hamit Şahin bu basın açıklamasını yapmıştır.

BASIN DUYURUSU

            Aydın yöremizde çekimleri başlamış olan “TRENDEKİ YOLCU” Sinema Filmimizin tanıtımı nedeniyle, AYBEL İnş. Org. Spor Hizmetleri, Temizlik, Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ.’ne ait Zincirli Han Otelinde, 24.10.2016 günü akşamı, Oyuncularımızın, Basın Mensuplarımızın ve Misafirlerimizin katılımıyla tanıtım yemeğimiz düzenlenmiştir.

            Çok sıcak bir ortamda başlayan Tanıtım Yemeğimizde öncelikle Oyuncularımız söz alarak Değerli Basın Mensuplarına hitaben konuşmalarını yapmışlardır. Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Yönetmenimiz Hamit ŞAHİN konuşmasını Aydın ilimize olan hayranlığı ile bitirmiştir.

            Zincirli Han Otelinin restoran bölümünde düzenlenen Tanıtım Yemeğimizde her ne kadar aksaklıklar, gecikmeler, olsa da servis yapan personelin güler yüzü bizleri mutlu etmiştir.

            Ne yazık ki; Tanıtım yemeğimiz esnasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Zabıta Ekipleri Zincirli Han Otelinin girişine gelerek, bekleme yapmaya başlamışlar, Otel içerisinden otoparka çıkmak isteyen misafirlerimizi Zabıta Memurları ile Zincirli Han Oteli İşletme Müdürü olan Uğur bey “Otelden çıkmak yasak” diyerek engellemiş, hatta otopark içerisinde bulunan araçların çıkışını engellemek amacıyla, Otel Güvenlik Görevlilerince bir araç misafirlerimizin araçlarının çıkışını engelleyecek şekilde park  edilmiştir.

            Otel önüne bilahare gelen Emniyet Mensupları kendilerine gelen ihbarda; Değerli Sanatçımız Sayın İlyas SALMAN Beyefendinin restoran bölümünde misafirlerin yanında alkollü içecek içerek saldırgan davranışlar sergilediği yönünde ihbar aldıklarını beyan etmişler, kendilerine kesinlik böyle bir konunun olmadığı orada bulunan Misafirlerimiz ve Oyuncularımız tarafından söylemiştir.

            Zabıta Memurları ile İşletme Müdürü Uğur beyin Oyuncularımız başta olmak üzere Misafirlerimize karşı sergilemiş oldukları agresif tutum ve davranışlar Aydın Emniyet Müdürlüğü Ekiplerimizin duyarlı hareket etmeleri neticesinde önlenmiştir.

            Yapılan ihbar gereği, Sayın İlyas SALMAN Emniyet Mensuplarınca, Aydın ili Efeler Polis Merkezi Amirliğine davet edilmiş, Sayın İlyas SALMAN bu davete kendi rızası ile kabul ederek gitmiştir. Efeler Polis Merkezinde Sayın İlyas SALMAN’ a hiçbir şekilde Gözaltına alma işlemi uygulanmamış, hakkında Adli bir soruşturma açılmamıştır. İdari yönden kendisinin ve Misafirlerimizden bazılarının bilgisine başvurularak Bilgi Alma Tutanağı tanzim etmişlerdir. Sayın İlyas SALMAN’ın rızası ile alkol raporu alınabilmesi için ilgili sağlık kuruluşuna görevli Polis memurlarıyla birlikte gitmiştir. Daha sonra Sayın İlyas SALMAN ilgili Polis Merkezinden ayrılmıştır. Aydın ili Efeler Polis Merkezinde bulunduğumuz sürece Nöbetçi Emniyet Müdürümüz, İlçe Emniyet Müdürümüz başta olmak üzere tüm Emniyet Mensuplarımız Türk Polisine yakışır Saygı ve Bilinçle fevkalade ilgi göstererek bizleri onure etmiştir. Kendilerine tekrar teşekkür ederek saygılarımızı sunuyoruz.

            Polis Merkezi önünde bulunduğumuz sırada bir basın mensubunun tarafımıza yöneltmiş olduğu; “Hamit bey, siz otelin faturasını ödemeden kaçtığınız yönünde bilgi verildi. Ne diyorsunuz?” sorusunun yöneltilmiş olması bu yaşanan menfur olayda bir komplonun olduğu şüphesini ortaya koymakla birlikte neden basın mensuplarına böyle bir bilginin servis edildiği düşündürücüdür. Tertip edilen Tanıtım Yemeğinin ödenmiş olan Faturası ektedir.

            Yaşanan üzüntü verici olayda, bazı Basın Mensupları; olayın rehaveti ile zannediyoruz ki sehven, Oyuncu İlyas SALMAN Beyefendi için, “İlyas SALMAN Gözaltına alındı”, Taşkınlık çıkarttı.” Vb. gibi aslı olmayan haberler yaparak, gerek yerel basında, gerek ise ulusal basında, Gazeteci tabiriyle ASPARAGAS haber yayınlanmasına sebep olmaları bizleri derinde üzmüştür.

            Tanıtım Yemeğimizde bulunan Değerli Basın Mensuplarımız başta olmak üzere tüm Misafirlerimiz bu olayın tanığıdır.

            Bu nedenle olayın gerçeğini yansıtmak adına, Ada Filmcilik adına Kamuoyuna bu Basın Duyurusunu yapmak gereği doğduğundan;

            Değerli Basın Mensuplarına ve Kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 25.10.2016

Ada Film Ltd. Şti adına.

      Hamit ŞAHİN

        Yönetmen

AydınÖzel 

dsc00845.jpgdsc00850.jpgdsc00851.jpgdsc00856.jpgdsc00870.jpgdsc00875.jpgilyas.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3308 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim