• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DR. HAMİT ÖZMAN’IN KİTABI YAYINLANDI
09 Şubat 2021 Salı 23:14

DR. HAMİT ÖZMAN’IN KİTABI YAYINLANDI

ADÜ Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dersler veren ve doktorasını Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalından alan Dr. Hamit Özman’ın “Ekonomik Krizlerde Borç Deflasyonu Olgusu, Mücadele Yöntemleri, Makro ve Finansal

ADÜ Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dersler veren ve doktorasını Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalından alan Dr. Hamit Özman’ın “Ekonomik Krizlerde Borç Deflasyonu Olgusu, Mücadele Yöntemleri, Makro ve Finansal Değişkenler Üzerindeki Etkileri” adlı kitabı yayımlandı.

Eserde, birçok etki mekanizması aracılığıyla borçluluk ile fiyat düzeyinde oluşabilecek dengesizliklerin yarattığı risklerin, neden ve sonuçları ile birlikte incelendiğini belirten Dr. Hamit Özman, yapılan ekonometrik analizlerin bulguları ile literatür sentezlenerek, uygulanabilecek olası makro politikaların etkilerinin tartışıldığını ifade etti.

Dr. Hamit Özman aynı zamanda 2020 yılında ASÇM/165/20 kayıt numarası ile Azerbaycan Büyükelçiliği tarafından imzalanıp onaylanan “Karabağ Savaşı’nın Dünya Kamuoyundaki Yankıları” projesinde de araştırmacı olarak yer almakta olup çalışmada, yabancı basın ve medya organlarının konuya ilişkin bakış açıları ve haberleri analiz edilmektedir. Projenin, 2021 yılının bahar döneminde kitap olarak basılacağını ve kamuoyuna sunulacağını belirten Dr. Hamit Özman, “Eserde, Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Sayın Hazar İbrahim’in konu hakkında değerlendirmelerinin yer aldığı bir bölüm de bulunacaktır.” dedi.

1-(16)-001.jpg

Bu haber toplam 1613 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim