• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ; İncirliova'da Eğitim Verdi
17 Kasım 2015 Salı 20:07

ADÜ; İncirliova'da Eğitim Verdi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ADÜKSAM) “Farkındalık Yaratmak İçin Farkına Varmak” sloganıyla

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ADÜKSAM) “Farkındalık Yaratmak İçin Farkına Varmak” sloganıyla 11 Kasım 2015 tarihinde İncirliova Belediyesi personeline yönelik “Yerel Yönetim ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi” düzenledi.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı hizmet sunmak amacıyla verilen eğitim, “Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı ” kapsamında pilot olarak seçilen illerden biri olan Aydın’daki ilk eğitim olması bakımından önem taşıyor.

İlk oturumu ADÜKSAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can TUNALI’nın “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Kadına Yönelik Şiddet ve Şiddetin Önlenmesinde Yasal Mevzuatlar” konularında gerçekleştirdiği sunum ile başlayan eğitimin diğer oturumları; İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin “Toplumsal Cinsiyet ve Yerel Yönetimler”, “Görev, Yetki ve Sorumluluk Alanları”; Sosyolog Dilek Köse’nin “Kadın ve Kent: Yerel Yönetimlerin Süreçteki Rolü”; İncirliova Belediyesi personeli Uzm. Tarihçi Mehmet Akkaya’nın “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” konulu sunumları ile devam etti.

Kadın haklarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışan kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin kapasitelerini geliştirmek amacıyla yürütülen çalışmada, belediye hizmetlerinin aksamaması için 3 gruba ayrılan birim personeli 25 Kasım ve 9 Aralık tarihlerinde eğitimlerine devam edecek.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1882 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim