• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ Öğretim Üyesi Yayınlarla Ülkemizi Temsil Etti
14 Aralık 2016 Çarşamba 19:19

ADÜ Öğretim Üyesi Yayınlarla Ülkemizi Temsil Etti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekin Şavk,

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekin Şavk, uluslararası yayınevlerince basılan, editörleri ve yazarları tüm dünya dermatolojisini temsilen Avrupa ve Amerika’dan seçilen iki ayrı kitapta, ülkemizden tek yazar olarak yer alma başarısını gösterdi.

 “Itch- Management in Clinical Practice” kitabının Neurologic Itch Management (Nörolojik Kaşıntı Tedavisi) bölümü ile “Pruritus” kitabının Notalgia Paresthetica başlıklı bölümünü kaleme alan Prof. Dr. Ekin Şavk, Ülkemizi Uluslararası Dermatoloji camiasında başarıyla temsil ediyor.

2016, Çok Önemsediğim Bir Editörlük Görevini Üstlenme Yılı Oldu

Dermatoloji dalında en uzun soluklu ve uluslararası indekslere giren bilimsel yayının, editörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Ekin Şavk, “Hekim bir akademisyenin en önemli görevi, hekimlik hizmetinin yanı sıra öğrenci asistan eğitimi ve yayın çalışmalarında bulunmaktır. Branşımız için ülkemizde tek olma özelliğini taşıyan bir yayın organının editörlüğü için davet almanın gurunu yaşıyorum.”  dedi. 

AydınÖzel

adubilim.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1599 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim