• Aydın29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ'de Sanat Tarihi  Araştırma Merkezi Kuruldu
26 Ağustos 2015 Çarşamba 15:29

ADÜ'de Sanat Tarihi Araştırma Merkezi Kuruldu

Sanat Tarihi Uygulama Araştırma Merkezi’nin, 20 Temmuz 2015 tarihinde kuruluş onayının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla Adnan Menderes Üniversitesinde aktif olarak çalışmalarını yürüten araştırma uygulama merkezlerinin sayısı 24’e ulaştı.

Sanat Tarihi Uygulama Araştırma Merkezi’nin, 20 Temmuz 2015 tarihinde kuruluş onayının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla Adnan Menderes Üniversitesinde aktif olarak çalışmalarını yürüten araştırma uygulama merkezlerinin sayısı 24’e ulaştı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sanat Tarihi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Şahin medeniyetlerin beşiği Anadolu’nun zengin kültürel mirasının ortaya çıkartılması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda özgün çalışmalar ortaya koymayı amaçladıklarını belirterek, merkez yoluyla ülke genelinde araştırma ve inceleme gezilerinin yapılması, konferans, panel ve sempozyumların düzenlenmesi, araştırma projelerinin hazırlanması gibi bir dizi çalışmanın yapılacağını söyledi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde; Adnan Menderes Araştırma Uygulama Merkezi, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi, Avrupa Araştırmalar Merkezi, Bilim Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi, Çağdaş Akdeniz Dilleri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Çiftlik Hayvanları Islahı Araştırma ve Uygulama Merkezi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma Uygulama Merkezi, Gençlik Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Nanoteknoloji Araştırma Uygulama Merkezi, Romanlar Araştırma ve Uygulama Merkezi, Su Kaynakları Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi, Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Şehir Sağlığını Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi, Tarımsal Biyoteknoloji ve Gıda Güvenliği Araştırma Uygulama Merkezi, Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Türk ve Dünya Mutfakları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Türkçe Öğretimi Araştırma Uygulama Merkezi, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Üniversite Sanayi İşbirliği Araştırma ve Uygulama Merkezi, Osmanlı Kurumları ve Medeniyeti Araştırma Uygulama Merkezi ve Sanat Tarihi Uygulama Araştırma Merkezi ile birlikte aktif olarak faaliyet gösteren 24 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1535 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim