• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASKİ'den AÇIKLAMA  : Başımız Sağolsun
06 Ağustos 2015 Perşembe 10:56

ASKİ'den AÇIKLAMA : Başımız Sağolsun

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ASKİ Kuşadasından meydana gelen Metan Gazı Zehirlenmesi hakkında ölen personellerinin ailelerine başsağlığı diledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ASKİ Kuşadasından meydana gelen Metan Gazı Zehirlenmesi hakkında ölen personellerinin ailelerine başsağlığı diledi.

ASKİ'nin AÇıklaması : 

05.08.2015 Tarihinde Kuşadası ilçemizde arıza bakım çalışmaları esnasında meydana gelen metan gazı zehirlenmesi sonucu kaybettiğimiz personellerimiz Hasan FISTIKÇI ve İsmail DAVAS’ın üzüntülerini yaşıyoruz. Yaşamını yitiren personellerimizin kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Mekânları cennet olsun. Halen tedavileri sürmekte olan Turgay YAĞCIOĞLU ve Abdulgani ARSLAN’a acil şifalar temenni ediyoruz.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Kuşadasından meydana gelen Feci olay ile ilgili diğer açıklamalar şunlar..

 

Esat ALTUNGÜN - Kuşadası Eski Belediye Başkanı

KUŞADASI'NIN BAŞI SAĞOLSUN


Bugün 3 No'lu terfi istasyonu önündeki rögarda meydana gelen elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybeden görev şehitlerimiz Hasan Fıstıkçı ve İsmail Davas kardeşlerimiz hepimizi yasa boğmuştur. Görev şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, mesai arkadaşlarına ve tüm Kuşadası'na halkına başsağlığı dilerim

 

Latif SANSÜR - Gazeteci

BU NE RUH HALI, BU NE KEPAZELİK.
Acılar taze diye yarın yazmayı düşünüyordum. Ali Bayramoğlu, bu günden konuyu açınca kendimi tutamadım. Bu gün yaşanan olayda yüzlerce kriz anını yönetecek "boş adam" vardı. Her kafadan bir ses çıkıyor. Herkes bir insanın zor sığacağı rögar deliğini görmeye çalışıyor. Herkes cep telefonuyla çekip yapıyor. Herkes fikir beyan ediyordu. Yetkili ve yetkisiz herkes oradaydı. İşleri kolaylaştıracaklarına, zorlaştırdılar. Zamanla yarışan ekipleri yavaşlattılar. İtfaiye amiri "boşaltın burasını",dedi, bağırdı, çağırdı. Ben şahidim, dinletemedi. Polisler ısrarla halkı şeritlerin gerisine çekti olmadı. Hele biri vardı ki, eğer biraz daha devam etseydi, yeminle ağzının ortasına yumruğu yiyecekti. Adam telefonu açmış,hem çekim yapıyor hemde olayı ballandıra ballandıra anlatıyordu. Bence incelenmesi gereken asıl konulardan biri bu. Bu ne ruh hali, bu nasıl toplum?Bu nasıl duyarlılık? Bu nasıl kepazelik. İnsanlar orada ölüyor. Birileri kurtarmak için canını dişine takıyor. Onlarca, yüzlerce insanlıktan nasibini almamış kişi ise daha iyi göreyim, daha iyi cep telefonuyla çekeyim diye birbirini eziyor. Yuh ki ne yuh.

 

Hüseyin YILDIZ : CHP Aydın Milletvekili

Aydın Aski Kuşadası'nda çalışan emekçi kardeşlerim Hasan Fıstıkçı ,İsmail davas hayatlarını kaybetmiştir. Allah'tan rahmet ,ailesi ve sevenlerine Başsağlığı diliyor, yaralı kardeşlerime acil şifalar diliyorum .Bu akşam Hasan ve İsmail kardeşlerimin evlerini ziyaret ederek acılarını paylaştım.

 

Mehmet Fatih ATAY : CHP Aydın Milletvekili

ASKİ'de çalışan 2 isçimiz elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybettiler. Hayatını kaybeden işçilerimize Allah'tan rahmet, Ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim. Yaralı 2 işçimizede acil şifalar diliyorum.

Fatih GÜRER - Ak Parti Söke İlçe Başkanı

Bugün elim bir kaza sonucunda hayatlarını kaybeden Aski' de çalışan emekçilerimiz Hasan Fıstıkçı ve İsmail Davas'ın haberi hepimizi derinden sarsmıştır. Hayatlarını kaybeden emekçilerimize Allah tan rahmet diliyor, tüm yakınlarının ve Kuşadası'nın başı Sağolsun...Rabbim geride bıraktıklarına sabır ihsan eylesin... 

 

Hüseyin AKSU - Aydın Eski Belediye Başkanı

KUŞADASI'NIN ve BÜYÜKŞEHİR – ASKİ’NİN BAŞI SAĞOLSUN

Bugün Kuşadasında terfi istasyonu önündeki rögarda meydana gelen elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybeden görev şehitleri Hasan Fıstıkçı ve İsmail Davas kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, mesai arkadaşlarına ve tüm Aydın Büyükşehir Belediyesi camiasına başsağlığı dilerim. 
Belediyelerde yer altı çalışmalarına ilişkin olarak, 1995 yılında hazırladığım ve Meclis kararı ile yürürlüğe koyduğum Yerel Yönetmelikte; yer altında çalışma yapılmasının temel koşulu olarak, yeraltı galeri, rogar ve her türlü boruların içine girerek çalışma zorunda kalanların, maske kullanması, ayrıca, yeraltına girecek elemanların halat ile bağlanmaları ve mutlaka yer üstünde bir veya briden fazla gözlemci elemanın bulunması hükme bağlanmıştır. İnsanlar, boş işlerle uğraşırlar, bu ve benzeri yerel mevzuatı önemsemeyen siyasetçiler, bu ölümlerden sorumludur. Sorumlularda, taziye dileyen sorumlu olmayanlarına rasına katılır. Kader, Takdiri ilahi denir geçilir. Yanan canların hesabı sorulmaz. Allah rahmet eylesin. Ayrıca, Büyükşehir kanunun daki hatalar bir an önce düzeltilmelidir. Bir ucundan bir ucu 200 km olan 700 mahallenin altyapısının yönetilmesinin büyükşehire bırakılması hatadır. Büyükşehir sadece planlayan, projelendiren ve koordine eden konumunda olmalıdır. İş ve yatırımlar ile bakım ve tamir hizmetleri İlçe belediyelerine bırakılmalıdır.

 

Ümmet AKIN - Germencik Belediye Başkanı

Kuşadası'nda çalışma yaptıkları kanalizasyon kuyusunda iş kazası sonucu yaşamını yitiren ASKİ'de görevli arkadaşlarımız Hasan FISTIKÇI ve İsmail TAVAS'a Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1769 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim