• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Başak Koleji Göz Kamaştırdı
07 Ağustos 2015 Cuma 22:00

Aydın Başak Koleji Göz Kamaştırdı

Özel Başak Koleji 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde Göz Kamaştırdı

Özel Başak Koleji  bünyesinde bulunan ve iki yıl önce T.C Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu klarnet sanatçısı Kamil Kaya koordinatörlüğünde kurulan “B-Brass” nefesli çalgılar topluluğu, 30 Temmuz- 4 Ağustos 2015 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 16.sı yapılan ‘’Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’’ ne katıldı.

                İki yıl gibi kısa bir sürede bünyesinde bulunan 60 öğrenci ile Uluslararası festivallerden davet alıp, okulumuzun yanı sıra  ilimizi ve ülkemizi temsil kabiliyetine ulaşan topluluk,  festival süresi boyunca yaş ve fiziksel yapılarına rağmen gerek çaldıkları enstrüman ve müzikaliteleri, gerekse sahip oldukları düzen, tertip ve davranış biçimleri bakımından izleyicilerin sonsuz beğeni ve takdirini kazandı. 64 değişik ülkeden gelen dans ve müzik gruplarının performanslarını sergilediği festivalde topluluğumuz, iki gün kortej yürüyüşü ve iki gün de sabit konser olmak üzere toplam dört performans sergiledi.

                Hem festival organizasyon komitesi hem de festivale katılan yabancı topluluk ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan topluluğumuz, önümüzdeki yıllarda yapılacak olan ulusal ve uluslararası organizasyon ve festivaller için birçok yerden katılım daveti aldı.

                B-Brass Nefesli Çalgılar Topluluğu, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da çalışmalarına ara vermeden devam edecek olup, bünyesine katılacak olan yeni öğrencilerle birlikte, önce ülkemizin daha sonra da dünyanın kendi katagorisindeki en büyük nefesli çalgılar topluluklarından birisi olmayı hedeflemektedir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1900 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim