• Aydın6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başak Koleji Kendi Ders Kitabını Yazdı
06 Eylül 2019 Cuma 00:30

Başak Koleji Kendi Ders Kitabını Yazdı

2015 yılında kurulan Tales Matematik Müzesi’nin ardından, Başak Eğitim Hizmetleri bir ilke daha imza atarak uzun zamandır devam eden çalışmaları sonucu,

2015 yılında kurulan Tales Matematik Müzesi’nin ardından, Başak Eğitim Hizmetleri bir ilke daha imza atarak uzun zamandır devam eden çalışmaları sonucu, Singapur matematiği eğitim modeline uygun olarak hazırlanmış olan ilkokul 1,2,3 ve 4. sınıf Matematik kitaplarının basımını Tales Bilim Yayınları kapsamında gerçekleştirdi.

PISA ve TIMSS gibi sınavlarda 50 üzeri sıralamalarda yer alan Türkiye’de matematiği daha ileri seviyelere ulaştırmak amacıyla, son yıllarda hep 1. Sırada gördüğümüz Singapur matematik modelinin uyarlandığı yayınların devamı da hazırlanmaya devam ediliyor.

Başak Eğitim Hizmetleri Kurucu Temsilcisi ve Tales Matematik Müzesi Kurucusu F. Alp Ayaydın: “Türkiye’de matematiğin korku duyulan bir alan olması ve öğrencilerin bu düşünceden uzaklaştırılması Tales Bilim Yayınları’nın en önemli hedeflerindendir. Kitaplar, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına paralel olup farklı öğretim modelleri ile hazırlanmıştır; çocukların matematiğe daha sıcak yaklaşmasına hatta eğlenerek öğrenmesine katkı sağlayacak formattadır. Başak Koleji öğrencilerinin yanında tüm Türkiye’deki öğrenciler bu kaynaklardan faydalanabilecekler. Şimdiden 10.000 adet basımı talep eden okul ve öğrencilere yayınlarımızı ilettik. Alanları genişletmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz, Tales Bilim Yayınları pek çok alanda Türkiye’ye hizmet eden kaynakları oluşturacaktır.

Başak Eğitim Hizmetleri Genel Direktörü ve Tales Matematik Müzesi Kurucusu Metin Akyol: “Türkiye'yi matematikte, Tımss ve PISA sınavlarında ilk 5'e taşımayı hedefleyerek sürdürdüğümüz projelerimiz içinde önemli adım olan Tales Bilim Yayınları'nın ilk baskısının tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Matematik uzun yıllardır söylediğimiz gibi geliştirmemiz gereken ve gelişmesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaktan gurur duyduğumuz bir alandır. Dünya sıralamalarında 56. Sırada yer alan Türkiye’nin ilk 5’e girmesi bizim için oldukça önemli. Bu sebeple 2015 yılında kurduğumuz Tales Matematik Müzesi’ne binlerce ziyaretçi ağırlamanın yanında, gezici olarak da müzeyi neredeyse 70 ile ulaştırdık; Leonardo Da Vinci Müzesi’ni İzmir’in ardından Kuşadası’na açtık ve Ekim ayında Ankara’da da açıyoruz. Ankara’da ayrıca Tales Kids müzemizi de açmak için son hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz.  Aydın’da çok büyük bir Matematik Parkı açacağız önümüzdeki zamanlarda ve daha sizlerle paylaştığımız pek çok proje… Şimdi de Tales Bilim Yayınları. Biz yaptığımız tüm işlerde Türkiye’ye fayda sağlamak amacıyla yola çıkıyoruz. Sadece okulumuz sadece Aydın ili değil, Türkiye kazansın istiyoruz, yeni yayınlar tüm Türkiye’ye hayırlı olsun” diyerek sözlerini sonlandırdı.

brc_1085-(large).jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 564 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim