• Aydın23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Didim Ticaret Odasından Restoran Kafe ve Eğlence Sektörüne Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı Semineri
07 Haziran 2020 Pazar 08:00

Didim Ticaret Odasından Restoran Kafe ve Eğlence Sektörüne Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı Semineri

Didim Ticaret Odasının gerçekleştirdiği Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı Bilgilendirme eğitimini Royalcerd Genel Müdür Yardımcısı Tuğçe Tapan yaptı.
Didim Ticaret Odasının gerçekleştirdiği Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı Bilgilendirme eğitimini Royalcerd Genel Müdür Yardımcısı Tuğçe Tapan yaptı. Seminere İlçede faaliyet Restoran, Kafe ve Eğlence mekânı işletmecileri katıldı.
Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hikmet Atilla katılımcıları selamlayarak toplantının açılışını yaptı. Sıkıntılı bir dönemden sonra 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecine geçildiğini ifade eden Atilla, özellikle kıyı bölgeleri ve şehir merkezlerindeki restoranların saat 22:00’de kapanmasının ve eğlence mekânlarının açılamamasının en büyük sorun olduğunu söyledi. Süreç içerisinde ilgili mercilere TOBB aracılığı ile yaşanan sıkıntıları ilettiklerinin altını çizdi. Tüm kıyı bölgelerinde yer alan STK’ların da bu geri bildirimleri yaptıklarını vurgulayarak, kısa zamanda sorunların çözüleceğine inandıklarını ifade etti. Yurt içi turizmin başladığını fakat ne oranda katkı sağlayacağının bilinmediğini, sektörde herkesin Avrupa’nın koyduğu seyahat uyarısının kalkmasını beklediğini belirtti. Avrupa Birliğinin 29 ülkeye seyahat uyarısını kaldırdığını ve Türkiye’nin bu listede olmadığını hatırlatan Atilla, "Hem Bakanlarımız hem de STK’larımız Avrupa’daki muhatapları ile görüşerek Türkiye’ye seyahat uyarısının kalkması için çalışıyor. Ülkemiz Avrupa pazarında bilinen, tanınan, sevilen bir ülkedir, tesisleri ile de her zaman ön plana çıkmaktadır, çok kısa zamanda bu uyarının kalkacağına inanıyoruz” dedi. "İlçede evi olan yabancı misafirler ve gurbetçilerimizin tercihlerinde bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz" diyen Atilla, İtalya, İspanya ve Fransa’nın pandemiden çok etkilendiğini, Uzak doğuyu artık tercih etmeyen insanların da Ülkemize gelmesi için çalışılması gerektiğini söyledi. 10 Haziranda da yurt dışı uçuşlarının başlayacağını hatırlattı. Gelen müşteriye verilecek hizmet ile insanların olumlu geri dönüşleri ülkelerine döndüklerinde ve sosyal medyada paylaşacaklarının altını çizen Atilla "gelen her kişinin Didim’i tanıtması için teşvik etmeliyiz” dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığının Korona virüse karşı hijyen tedbirlerini içeren Güvenli Turizm Sertifikasyon Programını hazırlığını söyleyen Atilla, sözü eğitimin konuşmacısı Royalcerd Genel Müdür Yardımcısı Tuğçe Tapan’a bıraktı.  
Tuğçe Tapan Bakanlık tarafından pandemi süresince uygulanacak bir standart belirlendiğini, yetkilendirilen 11 firmanın da belgelendirme yapabildiğini, kriterlerin, denetim firmalarının ve değişikliklerin Turizm Geliştirme Ajansının web sitesi www.tga.gov.tr adresinden takip edilebileceğini söyleyerek eğitime başladı. Kriterler üzerinden aranan şartlar hakkında bilgi verdi.
Eğitimin video kaydı için https://www.youtube.com/watch?v=adV9KXwXXTE
 
 
Bu haber toplam 443 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim