• Aydın2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EFELER BELEDİYESİ STAJYERLERİNE İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ
19 Eylül 2019 Perşembe 09:27

EFELER BELEDİYESİ STAJYERLERİNE İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

Efeler Belediyesi, belediyede staj gören öğrenciler için iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenledi.

Efeler Belediyesi, belediyede staj gören öğrenciler için iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenledi. Staj dönemleri boyunca almaları zorunlu olan iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, Efeler Belediyesi’nde temmuz ayından sonra ikinci kez Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın talimatıyla başlayan eğitimlerde öğrenciler; ilk yardım, hastalıklardan korunma, tütün kullanımı, meslek hastalıkları, yüksekte çalışma, patlama – yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazaları gibi daha birçok başlıkta eğitimler alıyorlar.

Katıldıkları eğitimlerde kendileri ve karşılaşacakları zorlu ilkyardım vakalarında, insanlara yardım etme konusunda faydalı bilgiler öğrendikleri ifade eden öğrenciler, eğitim veren uzmanlara teşekkür ettiler.

Verilen eğitimlerin önemine vurgu yapan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Öğrenim hayatlarında zorunlu ve tecrübe açısından ciddi bir adım olan staj eğitimlerinde öğrencilerimizin bir kısmı belediye bünyesinde eğitim alıyorlar. Unutmayalım ki, bilgi çok önemlidir ve hayatımızın her anında bilgiye ihtiyaç duyarız. Burada alacağınız eğitimler ile gerek iş hayatınızda gerek kişisel yaşantınızda uygulayacağınız bilgilere erişirsiniz. Eğitim sürecinizde hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Çalışma ortamında da kullanabilecekleri tecrübeleri kazandıklarını ifade eden öğrenciler, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Belediye İş Güvenliği Uzmanları tarafından eğitim aldılar.

egitim-3.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 337 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim