• Aydın22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nazilli'de Eğitime Yatırım Geleceğe Yatırımdır..
19 Aralık 2016 Pazartesi 17:02

Nazilli'de Eğitime Yatırım Geleceğe Yatırımdır..

Türkiye’nin çağ atlamasındaki en önemli etkenin eğitimden geçtiğine vurgu yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık;

Türkiye’nin çağ atlamasındaki en önemli etkenin eğitimden geçtiğine vurgu yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. Nazilli Belediyesi olarak üniversiteyi ne kadar önemseyip destek veriyorsak, Milli Eğitime bağlı tüm okullarımızı da önemsiyor ve destek veriyoruz. 7 yılda ayırdığımız 8 milyonluk bütçe bunun kanıtıdır” dedi.

Nazilli Belediyesi olarak ilçe merkezi ile ova ve kırsal mahallelerde birçok okulun kimi zaman tadilatını kimi zaman boya ve badanasını, araç gereç ihtiyacı ile kantinleri olmayan okulların kantinlerini yaptıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, son 3 aylık süreçte okulların kantinlerinin yapım ve onarımına yaklaşık 500 Bin TL harcadıklarını söyledi. Türkiye’nin çağ atlamasındaki en büyük etkenin eğitim olduğunu ifade eden Başkan Alıcık; “Bu güne kadar Nazilli Belediyesi olarak birçok okulumuzun kantinini yeniledik ya da yeniden yaptık. Yapımı devam etmekte olan inşaat halindeki kantinlerimizde var. Bunlardan biri de Nazilli Anadolu Lisesinin kantin binasıdır. Hepimizin bildiği üzere ülkemizin çağ atlaması eğitime verdiği önemle olacaktır. Aldıkları iyi eğitimler ile çocuklarımızı geleceğimize hazır hale getiriyoruz. Onların iyi eğitimler alması için de iyi imkânlar sunmak gerekir. Çocuklarımız sağlıklı ortamlarda eğitimlerini alsınlar diye Nazilli Belediyesi olarak okullarımızda elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye konuştu.

-EĞİTİME 8 MİLYON TL HARCANDI…

Nazilli Belediyesi’nin Büyükşehir yasası sonrasında kısıtlı imkânlara sahip olmasına rağmen hizmetlerini hiç hız kesmeden sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Haluk Alıcık; “2009 yılından bu yana görev aldığım sürede eğitim kurumlarımız için yaklaşık 8 Milyon TL harcadık. Gerek ilk ve orta öğretim, gerekse üniversitemize verdiğimiz desteklerle Nazilli’nin geleceğini, yolu Nazilli’ye düşen gençlerimizin geleceğini en iyi ortamlarda kavuşmaları için yoğun çaba sarf ettik. Büyükşehir yasası sonrası da belediyemizin kısıtlı imkânlarına rağmen bu bizim işimiz değil deyip, geri çekilmiyoruz. Şöyle geçmişe dönüp bakacak olursak da 2,5 milyon lira verip Fen Lisesi’nin Yurt binasını yaptıysak, Sağlık Meslek Lisesini yeniden inşa ettiysek, birçok okulumuzun tadilatını, çevre düzenlemesini, okul araç – gereç ihtiyacını ve nihayetinde okul binalarının kıyısında köşesinde oluşturulmuş sağlıksız durumdaki kantin binalarını yeniden yaptık. Bu güne kadar 13 okulumuzun kantin binasını yeniden yapmışız. Bunlardan Nazilli Anadolu Lisesi kantini henüz yeni yapılmakta olup Zafer ilkokulunun kantini, Turan ilkokulu, Atatürk ortaokulu, Cumhuriyet ilkokulu Bayındır ilkokulu, Zafer Ortaokulu, Çıraklık eğitim okulu kantini ve Beşeylül ilköğretim okulu kantinlerinden bazılarıdır. Kantin binalarının haricinde ise Engelliler Nazilli ilköğretim okulu yemekhanesi, İmam Hatip lisesi yemekhanesi, ADÜ Sümer kampusu bulaşıkhanesi ile Endüstri meslek ve teknik Anadolu lisesi bulaşıkhanesi de yine belediyemiz tarafından yapılmıştır.”

-EĞİTİME DESTEK SÜRECEK…

Nazilli Belediyesi’nin sadece öğrencilerin daha hijyenik ve iyi bir ortamda hizmet alabilmesi için okul kantinlerine yapılan yatırımın 500 Bin TL olduğunu söyleyen Alıcık; “Biz Nazilli Belediyesi olarak üniversiteyi ne kadar önemseyip destek veriyorsak Milli Eğitime bağlı tüm okullarımızı da önemsiyor ve destek veriyoruz. Ancak bu güne kadar hiçbir okulumuzun idarecisi ya da öğretmenleri zor durumda kalmasın diye ve eğitim sürecinde aksaklık olmasın diye kantin binası açılışı yapmadık. Nazilli Belediyesi olarak eğitime ve eğitim kurumlarına destek vermeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

AydınÖzel

dsc_8828.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim