• Aydın10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖĞRENCİLERİM  BİZLERE  AİLELERİNİN EMANETİ
17 Ekim 2019 Perşembe 18:19

ÖĞRENCİLERİM BİZLERE AİLELERİNİN EMANETİ

Üniversitemiz öğrencilerinin sosyal medya paylaşımlarındaki, yemeklerin hijyenik olmadığına dair iddialarına istinaden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 17 Ekim 2019 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kafeterya’yı öğrencilerimizle birlikte denetledi.

Üniversitemiz öğrencilerinin sosyal medya paylaşımlarındaki, yemeklerin hijyenik olmadığına dair iddialarına istinaden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 17 Ekim 2019 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kafeterya’yı öğrencilerimizle birlikte denetledi.

Genel Sekreter Baki Aslantaş, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Meşe, Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Mehmet Bezci’nin de bulunduğu denetlemede, mutfak birimleri, gıda depoları, yemek pişirme ve servis departmanları gezilerek öğrencilerle birlikte yemek yenildi.

Sizler Bizlere Ailelerinizin Emanetisiniz

Göreve geldikleri günden bu yana Aydın Adnan Menderes Üniversitesini bölgenin en prestijli üniversitesi haline getirebilmek için planlı ve programlı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin kurumsal kimliğinin yerleşerek niteliğinin arttırılması, marka değerinin yükseltilmesi sayesinde, bu üniversiteden mezun olan her bir evladımızın iş hayatına, istihdama katılım sürecine önemli bir avantajla başlayacağı bilinciyle hareket ediyoruz. Hep söylediğimiz bir şey var; sizler bizlere ailelerinizin emanetisiniz. Bu bağlamda öğrencilerimizin eğitim ortamı içerisinde yaşadığı her türlü probleme; beslenme, ulaşım, barınma, eğitsel süreçler de dahil olmak üzere çözüm getirmek birinci önceliğimizdir.” dedi.

Kapımız Öğrencilerimize Her Zaman Açık

Aile olmanın temel unsurunun sağlıklı iletişim kurabilmekten geçtiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, bu bilinçle öğrencilerin her türlü talep, beklenti, öneri ve şikayetlerini ilgili birim sorumlularına, rektör danışmanlarına, rektör yardımcılarına iletebileceklerini söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Ulaşılamayan insanlar değiliz, başta benim olmak üzere tüm yönetimimizin kapıları, 7/24 öğrencilerimize açık. Ayrıca sizlerin sorunlarını çözmek için çeşitli mekanizmalar oluşturuyoruz. Bunlardan biri de RİMER. Kendi içimizde sorunlarımızı birlikte çözerek büyüme hedefindeyiz. RİMER aracılığı ile duygu ve düşüncelerinizi yazılı olarak aktarabilirsiniz. Bunların raporları haftalık olarak önüme geliyor. Öğrencilerimiz, bizlerin varlık sebebi.” sözleriyle RİMER sistemi hakkında bilgi verdi.

Marka Değerimizi Birlikte Koruyacağız

Üniversitemizin marka değerine zarar verebilecek bu tür paylaşımların yapılmasını bir akademisyen olarak üzüntüyle karşıladığını aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Bahsi geçen gün, negatif içerikli paylaşımları yapan öğrencilerimizin yemek yemediğini tespit ettik. Biz probleme değil, çözüme odaklanıyoruz. Yemekhanemizde denetimlerimizi yaptık, herhangi bir sıkıntı yok. Negatif paylaşımları yapan öğrencilerimizi ve yöneticilerimizi de dahil ettiğimiz bir WhatsApp gurubu oluşturduk. Bu paylaşımları yapan öğrencilerimiz de, bu üniversiteden mezun olacaklar. Kurumumuzun marka değerini korumak adına güçlü iletişimler içinde olmalıyız. Marka değerimizi hep birlikte koruyacağız; öğrencilerimizin istihdam hazırlık aşamasında marka değeri yüksek bir üniversiteden mezun olması en büyük hedefimiz.” dedi.

Öğrenciler yapılan denetlemeden tatmin olduklarını belirterek duyarlılığından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkür etti.

Üniversitenin farklı fakültelerinin öğrencilerinden oluşturdukları ‘Yemek Timi’nden bahseden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, bu timin Perşembe günleri yemekhanede öğrencilerle bir araya geleceğini; öğrencilerin memnuniyetlerini, varsa şikayetlerini değerlendirip ilgili birim yetkilisine iletebileceğini söyledi.

Öğrenciler Fakültelerinin İletişim Elçisi Olacak

Öğrenci ile sağlıklı iletişim kurmanın kendileri için önemli bir husus olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, önümüzdeki günlerde oluşturacakları Öğrenci Danışma Meclisi hakkında da bilgi verdi. Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir “Öğrenciler kendi düşüncelerini hürce ifade edebilmelidir, doğru iletişim ise her zaman sorunlarının çözümü için atılacak en büyük adımdır. Bu düşünceler ile Üniversitemiz yönetimiyle varlık sebebimiz olan kıymetli öğrencilerimiz arasında iletişim, etkileşim oluşturarak onların sorunları, talep ve beklentilerinden haberdar olmak maksadıyla ‘Öğrenci Danışma Meclisi’ kurulmasını planlıyoruz. Ayda bir toplanacak olan Danışma Meclisi içerisinde öğrenciler kendi fakültelerinin iletişim elçisi olacaklar.” sözleriyle öğrenci-yönetim iletişimine verdiği önemi aktardı.

sablon-081.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 305 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim