• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OKT Çalışanları Cumhuriyet Bayramını Okulda Çalışarak Kutladı
01 Kasım 2015 Pazar 09:52

OKT Çalışanları Cumhuriyet Bayramını Okulda Çalışarak Kutladı

Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanırken en anlamlı kutlama Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanırken en anlamlı kutlama Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve OKT Trailer arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan “Geleceğim Benimdir” sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaklaşık 200 kişinin katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilen etkinlik ile 50 dönüm arazi üzerine kurulan Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yepyeni bir görünüme kavuştu.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı OKT çalışanları ve öğretmenler ile birlikte lisede düzen, tertip ve temizlik yaparak kutladıklarını söyleyen OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, “Projemizin ilk etkinliğinde 140 çalışanımızın da gönüllü çalışmalarıyla okulumuzun çehresini değiştirdik. Bugün burada yöneticilerimiz ve çalışanlarımız ile iş elbiselerimizi giyerek boya yaptık, çöp topladık, ot kestik, ağaçları budadık, hurdalık alanda metallerin kesim işlemelerini ve düzenini yaptık. Buraya gelerek çocuklarımızın geleceği için gönülden çalışan tüm personelimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi. 

Okulda OKT personelinin eğitim için gönüllü çalışarak kutladığı bayrama iştirak eden Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Türkiye’de model olacak bir çalışmaya imza atan OKT Genel Müdürü, yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarına anlamlı etkinliklerinden dolayı teşekkür ederek bu anlayışın yayılmasını diledi.

 “Öğrencilerimize Bayram Hediyesi olsun”
OKT’nin sosyal sorumluluk projelerine ve özellikle eğitim alanındaki çalışmalara büyük önem verdiğini ifade eden Maraş, şunları söyledi: “ Okulumuzun tertip, düzen ve yenileme çalışmalarını öğrencilerimize ‘Bayram Hediyesi’ olarak görüyoruz. Bu sene öğrencilerimize mentörlük ve staj imkânları sağladık. Ayrıca okulumuzda bir sınıfı yenileyerek öğrencilerimizin kullanımına sunduk. Bugün yaptığımız etkinlikle okulumuzu pırıl pırıl yaptık. Projenin devamında ise okulumuzun daha çağdaş standartlarda eğitim verebilmesi için sınıflarda ve atölyelerde fiziki düzenleme ve yenileme çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte öğrencilerimize staj, eğitim ve mentörlük çalışmaları da yapacağız. “
Aile ve Çocuk teması ile gerçekleştirilen etkinlikte OKT’nin çalışan gönüllülüğü programı ile Türkiye’de ilk defa 5S Toplam Kalite Tekniği mesleki bir okulda hayata geçirildi. 3 ayda bir tekrarlanacak olan etkinliklerle eğitim ve uygulama alanlarındaki güvenliğin arttırılması, iyileştirilmiş uygulamalı eğitim iş akışının sağlanmasına, daha iyi eğitim kalitesinin elde edilmesi, stok savurganlığının önlenmesi ve çalışma alanındaki kontrol edilen verimliliğin artması hedeflenmektedir.
Bayram havasında geçen temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmalarında faaliyetlere katılan, Genel Müdür Hakan Maraş çalışanları ile birlikte öğlen arasında köfte ekmek yiyip hatıra fotoğrafı çektirdi. 


OKT Trailer Hakkında

1983 yılında kurulan OKT Trailer, 30 yılı aşkın süredir gerek yurt içinde gerekse yurt dışında müşterilerine hizmet vermektedir. 1989 yılında; yanlardan çift silindirli ve arkadan devirmeli ilk damper kasa üretimiyle, sektörü “kullanıcı dostu ürün” kavramıyla tanıştırdı. 

1991’ de ilk fabrika yatırımını gerçekleştiren OKT Trailer; Amerikan tipi damper üretimi ile alışılmış damper vizyonunu değiştirerek, müşterilerinden yoğun ilgi gördü. 1994’e gelindiğinde; 2000 m²lik ilave tesis yatırımı ile OKT Trailer, ilk treyler damperi üreterek bir ilki gerçekleştirdi. 

Sahip olduğu gelenek ve değerlerle çizdiği vizyon doğrultusunda, büyümesini sürdüren OKT Trailer;2000 yılında 10.000 m²lik kısmı kapalı, toplamda 18.000 m²lik fabrika alanına ulaştı. 

Alüminyum damper üretimi ile birlikte sahip olduğu tecrübeyi alüminyum tanker ve silobas üretimlerinde de kullanarak ürün gamını genişletti.

Yurtdışı satışları hızla ilerleyen OKT Trailer, tüm dünyada tanınan ADR Tip Onayını2004 yılında Alüminyum Silindirik Tanker Semi Treyler ile ilk kez aldı. Bugün karayolunda tehlikeli madde taşımacılığı mevzuatına göre gerek araç üstü gerekse semi treylerde farklı ihtiyaçlara cevap veren yeni tasarımları ile OKT Trailer sektöre yön vermektedir.  

2014 yılında; Dünya standartlarında üretim kalitesi ile Türkiye şartlarına uygun, Hayvancılık Sektörü’ nün beklentileri dikkate alınarak geliştirilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı; üstün özellikleri ile sektöründe ilk ve tek yerli üretim araç olarak müşterilerinin hizmetine sunuldu. 

Artan ihtiyaçlar doğrultusunda, fabrika alanlarını büyüten ve yeni yatırımlar gerçekleştiren OKT Trailer; bugün yaklaşık 20.000 m²lik kapalı üretim alanı ve 200 kişilik personeliyle, sektörün önde gelen üreticileri arasında yerini almıştır.

OKT Trailer, 1983 yılından bu yana, benimsediği misyonu toplam kalite felsefesiyle bütünleştirerek, Petrol ve kimyasal türevleri, inşaat sektörü, beton, agrega ve gıda taşımacılığı gibi alanlarda ürettiği karayolu taşıma çözümleriyle, marka sözünün arkasında durmayı başarırken, sertifikasyon ve kurumsallaşma süreçlerini kalite ve güven çerçevesinde şekillendirerek dünyada adından söz ettiren nadir Türk markalarından biri olmuştur

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1815 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim