• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rektör Prof. Dr. Cavit BİRCAN’a Teşekkür Plaketi
05 Ağustos 2015 Çarşamba 10:12

Rektör Prof. Dr. Cavit BİRCAN’a Teşekkür Plaketi

Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’a ‘Yaşlanma’ ve ‘Yaşlılık’ konularındaki duyarlılığı ve katkılarından dolayı 3 Ağustos 2015 tarihinde makamında gerçekleştirdiği ziyarette plaket v

Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’a ‘Yaşlanma’ ve ‘Yaşlılık’ konularındaki duyarlılığı ve katkılarından dolayı 3 Ağustos 2015 tarihinde makamında gerçekleştirdiği ziyarette plaket verdi.

Ziyarete, Aydın 24. Dönem Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca, Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altıntaş, Dr. Akif Aktuğ ve dernek üyeleri katıldı.

“Sosyal Sorumluluğumuzu Her Zaman Yerine Getirmeye Gayret Edeceğiz”

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, merkezinde yardım olan işlerde üniversite olarak üzerimize düşen sosyal sorumluluğu her zaman yerine getirmeye gayret edeceklerini ifade ederek; “Yardım etmek gönül işidir, kalben yapılır. Bugüne kadar, yardıma ihtiyacı olan insanlara nasıl ulaşabiliriz sorusundan hareketle çeşitli yardım kuruluşlarıyla çalışmalar yürüttük ve bu tür çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

“Prof. Dr. Cavit Bircan öncülüğünde Adnan Menderes Üniversitesi’ne teşekkür ederiz”

Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, bölgede, özellikle Aydın çevresinde yaşlanma ve yaşlılık konusuna olan duyarlılıkları için Rektöre ve Adnan Menderes Üniversitesine teşekkür etti ve şöyle devam etti. “ Aymelek’in yapmış olduğu faaliyetlere üniversite olarak gösterdiğiniz yakın ilgiden son derece mutluluk duyduk. Özellikle bilim dünyasının gönüllülük çalışmalarına gösterdiği ilgi ve destek, derneğimizin yönetim kurulu üyelerini çok memnun etti. Dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.”

“Daha ilk basamaktayız, ilerleyeceğimiz çok yol var”

Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altıntaş, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın Derneklerine vermiş olduğu destekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; ilerleyen zamanda daha büyük yardım çalışmalarında birlikte olmak istediklerini söyledi. Altıntaş; “Cavit Hocam her zaman yanımızda. İnşallah birlikte çok daha iyi işler yapacağız. Daha ilk basamaktayız, ilerleyeceğimiz çok yol var.” dedi.

Gerontoloji Nedir?

Gerontoloji, yaşlanmanın ve yaşlılığın bilimi anlamına gelmektedir. Bu terimi ilk defa 1903’te Tıp dalında Nobel Ödülü alan Rus asıllı bilim adamı Ilja Metschnikow (İlya Meçnikov) kullanmıştır. 1930’lu yıllardan beri ABD ve Avrupa’da anabilimdalı olarak çeşitli üniversitelerde okutulmaktadır. Gerontoloji; farklı bilim dallarında yaşlanma ve yaşlılığı incelemektedir. Teorik çalışmaların yanı sıra Gerontoloji aynı zamanda uygulamalı bir bilim koludur. Öncelikle yaşlıların yaşam koşullarını iyileştirme hedefi takip edilmektedir. Yeni teknolojik veya ekonomik gelişmeler, bu hedefe yaklaşabilmek açısından birçok olanak sunmaktadır.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1351 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim