• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLSİN
25 Mart 2020 Çarşamba 16:47

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLSİN

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Meclis’te yaptığı konuşmasında sağlık çalışanlarının güvencesiz çalıştığını vurguladı.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Meclis’te yaptığı konuşmasında sağlık çalışanlarının güvencesiz çalıştığını vurguladı. Bülbül, “Önceliğimiz sağlıkçıların sağlıklarını korumak olmalı “dedi.

Son günlerde kamuoyunda çokça dile getirilen sağlık çalışanlarının malzeme eksikliği konusunu CHP Milletvekili Süleyman Bülbül’de Meclis’te dile getirdi.

Her gün yüzlerce vatandaşa bakan sağlık çalışanlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum” diyen Bülbül,  “Ancak her akşam saat 21.00'de yapılan ve gerçekten çok kıymetli olan "Destek eylemi" artık bir itiraz eylemine dönüşmelidir çünkü artık doktorlarımızı, sağlık çalışanlarımızı tedavi etmeye başladık. İşlerini yapabilmeleri için hayati öneme sahip eldiven, maske, gözlük, kıyafet ihtiyaçları ne yazık ki tam anlamıyla giderilmiyor. Buna itiraz etmemiz lazım. Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir an önce bu güvencesiz çalışma koşullarını iyileştirmek için adımlar atmalıdır” şeklinde çağrıda bulundu.

Özellikle triyaj, Covid-19 poliklinikleri, servisleri ve yoğun bakımlarında çalışanlar başta olmak üzere sağlık çalışanlarının mesai dışında evlerine gitmeden kalabilecekleri ve dinlenebilecekleri yerlerin planlamasının gerektiğini belirten Bülbül, “Virüsün bulaştığı düşünülen tüm sağlık çalışanlarına ivedilikle uygun tanı testi uygulanmalı ve bu çalışanlar yakından izlenmeye başlanmalıdır. Sağlık çalışanlarının çalışma süreleri ivedilikle düzenlenmeli; ataması yapılmayan on binlerce sağlık emekçisinin ataması mutlaka yapılmalıdır çünkü her türlü zorluğa ve ekipman eksikliğine karşın büyük bir fedakârlıkla bu salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarımızın sağlığının korunması öncelik olmalıdır” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim