• Aydın20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TKDK Arıcılara Eğitim Verdi
07 Ağustos 2015 Cuma 21:45

TKDK Arıcılara Eğitim Verdi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Aydın İl Koordinatörlüğü tarafından “Sürdürebilirlik Eğitimleri” kapsamında 03-05 Ağustos 2015 tarihlerinde, Menemen Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Arıcılara yönelik 2 günlük eğitim düzenlenmişti

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Aydın İl Koordinatörlüğü tarafından “Sürdürebilirlik Eğitimleri” kapsamında 03-05 Ağustos 2015 tarihlerinde, Menemen Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Arıcılara yönelik 2 günlük eğitim düzenlenmiştir.
Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Menemen Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne bağlı Arıcılar Şubesi’nin katkı sunduğu eğitimlerde Aydın’da arıcılık ve bal üretimi potansiyelinin doğru kullanılması, ana arı üretimi, arıcılık faaliyetleri ve kapasitenin geliştirilmesi ile işletmelerinin sürdürülebilirliklerinin arttırılmasına yönelik bilgiler eğitmenler tarafından katılımcılara ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Yaklaşık 10 kişinin katılım sağladığı eğitim 2 gün sürmüştür. Eğitimin teorik aşamasında; arıcılıkta en önemli konulardan biri olan kaliteli ana arı üretiminin önemi ve uygulama aşamaları ile ilgili bilgiler, Menemen Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Arıcılık Şube Şefi Üzeyir KARACA ve Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa KÖSOĞLU tarafından yapılan sunumla anlatıldı. Teorik eğitim sonrası, Ziraat Yüksek Mühendisi Neslihan ÖZSOY tarafından arıcılık uygulama arazisinde ana arı üretimiyle ilgili uygulama eğitimi verildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1541 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim