• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüketiciler Aydın'da En Çok Bankalardan Şikayetçi
10 Ağustos 2015 Pazartesi 23:21

Tüketiciler Aydın'da En Çok Bankalardan Şikayetçi

Aydın Ticaret İl Müdürlüğünce Temmuz ayı içerisinde yapılan çalışmalar aşağıda belirtilmiştir.

Aydın Ticaret İl Müdürlüğünce Temmuz ayı içerisinde yapılan çalışmalar aşağıda belirtilmiştir.

A. Kooperatif ve Hal kayıt İşlemler

   Hal kayıt Sistemine 2 bildirimci kaydedilmiştir.

B. Tüketici Şikâyetlerinin Değerlendirilmesi

Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikâyetleri; 6502 ve (Mülga) 4077 ve Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca düzenlenen Yönetmelikler, Tebliğler ve Genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılmaktadır. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer İl veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanmaktadır.

23 Şikayetin 17 Tanesi Bankacılık

Temmuz Ayı içerisinde Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne ulaşan tüketici şikâyetlerinin sayısı 23 adettir. Bu şikâyetlerin 17’si  çeşitli bankacılık hizmetleri, 5’i ayıplı mal ve hizmetlerden (Birer adet cep telefonu, bilgisayar, buzdolabı, halı ve sigorta sözleşmesi) ve 1’i taksitli satış sözleşmesinden oluşmuştur.

 Aydın İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca ay içinde 14.07.2015 ve 29.07.2015 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapılmıştır. Söz konusu toplantılarda 25’i tüketici lehine, 2’si tüketici aleyhine ve 9’u bilirkişi ataması olmak üzere toplam 36 adet İl Hakem Heyeti kararı alınmıştır. 1 tüketici şikâyeti, İl Hakem Heyetine intikal ettirilmeden Müdürlüğünce sonuçlandırılmıştır.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim