• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite Aydın’da İnovasyon Bilincini Oluşturdu
02 Kasım 2015 Pazartesi 20:20

Üniversite Aydın’da İnovasyon Bilincini Oluşturdu

Yürütme Kurulu Başkanlığı Aydın Valiliği, Yürütücülüğü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tarafından sürdürülen TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen ‘Aydın İl Yenil

Yürütme Kurulu Başkanlığı Aydın Valiliği, Yürütücülüğü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi tarafından sürdürülen TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen ‘Aydın İl Yenilik Platformu Kapanış Toplantısı’ 22 Ekim 2015 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonunda gerçekleşti.

Toplantıya,  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Aydın eski Milletvekili Ali Uzunırmak, Aydın Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul ve Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur katıldı.

 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan konuşmasında, İngiltere’de fikrin akla gelmesiyle hayata geçmesi arasındaki zamana ölüm vadisi dendiğinin altını çizerek; “Birçok fikir hayata geçmeden ölüyor. Fikirler herhangi bir alanda inanılmaz katkı sağlayabilecekken ölüm vadisinde kaybolup gidiyor. İl Yenilik Platformu, yeni fikirlerin adresini bulması için gerekli olan yönetsel mekanizmayı tanımladı, modeller deneyip, saha araştırmaları ile bunları somut öneriler haline getirdi. Bundan sonra yapılması gereken aktif, canlı bir mekanizmayı çalıştırmak için Üniversiteye düşen görevi yerine getirmek. Platform, Üniversitemize Yenilik Merkezi (AİSYEM) binasını kazandırdı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Platform Yürütücüsü Prof. Dr. Didem Evci Kiraz, 42 aylık süreçte gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili elde edilen bazı sayısal verileri paylaştığı konuşmasında Aydın’da İnovasyon konuşulmazken platformla birlikte artık inovasyonun da konuşuluyor olmasının büyük kazanç olduğunu ifade ederek, “39 fikir sahibinin fikirleri ile Platformla birlikte çalışması ayrıca Aydın‘da TÜBİTAK tarafından onaylanmış tek Ar-Ge merkezi olan Söktaş Ar-Ge Merkezi’ne, Hakkı Usta Ar-Ge Merkezi’nin de eklenmiş olması, Platformun gerçek etkileri olarak bizleri mutlu ediyor. Bugüne kadar çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konferans sonunda Aydın Valisi adına Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul ve Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan katılımcı kurum/kuruluş temsilcilerine 42 aylık süreç içinde Platforma vermiş oldukları desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür belgelerini takdim etti. Program, katılımcılarla toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Katılımcıların soru ve önerilerinin yer aldığı kapanış bölümünde teşekkür belgelerinin verilmesi ile program son buldu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1459 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim