• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Erol AYYILDIZ Yetiştirme Kurslarını İnceledi
21 Ağustos 2015 Cuma 15:50

Vali Erol AYYILDIZ Yetiştirme Kurslarını İnceledi

Aydın Valisi Erol AYYILDIZ, YGS ile LYS sınavlarına girecek 12. Sınıf öğrenciler için Aydın Fen Lisesinde düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme kurslarını yerinde görmek ve yatılı olarak bu hizmetlerden yararlanan öğrencilerin pansiyon ortamlarını incelemek

Aydın Valisi Erol AYYILDIZ, YGS ile LYS sınavlarına girecek 12. Sınıf öğrenciler için Aydın Fen Lisesinde düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme kurslarını yerinde görmek ve yatılı olarak bu hizmetlerden yararlanan öğrencilerin pansiyon ortamlarını incelemek amacıyla 21/08/2015 tarihinde saat 09:00’da Aydın Fen Lisesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Aydın Valisi Erol AYYILDIZ, yapmış olduğu ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’den ilimizde düzenlenen kurslar hakkında bilgi alarak, Öğrencilerle bir süre sohbet etti. Vali Erol AYYILDIZ Sınıfları ve okulun pansiyonunu gezdikten sonra istekli olan ve bu kursları talep eden öğrenciler için gerekli desteğin verileceğini ifade etti.

Aydın Efeler Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz 1. etap YGS-LYS Destekleme ve Yetiştirme Kurs Programı 4 Ağustos tarihinde başlamıştır.  

Kursa katılan 40 öğrenci 13 Eylül 2015 tarihine kadar haftada toplam 32 saat ders alacaktır.

Öğrenciler bu süre içinde: Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden toplamda 6 haftada 192 saat ders görecektir.

Okul yönetimince kurs başlangıcında yapılan YGS deneme sınavı sonuçlarına göre 2 seviye grubu oluşturulmuştur.

Öğrencilere belli aralıklarla yapılan deneme sınavları ile gruplar arası geçiş imkânı sağlanmış böylelikle rekabet ve yarış teşvik edilmektedir.

Kurslarda 5 öğretmen görev almıştır. Yatılı olan öğrenciler için pansiyon açılmış ve öğrencilere barınma hizmeti sunulmuştur.

Kursta öğrenciler için etüt saati planmış olup,  öğretmenlerce soru çözümleri ve gün içinde yapılan derslerin değerlendirilmesi etüt saatleri içinde yapılmaktadır.

Belli aralıklarla öğrencilerden dönüt alarak memnuniyet durumları değerlendirilmiştir.

2. Etap kurs programı okullar açıldıktan sonra başlayacak olup bu kurslar haftada 18 saat, toplamda 432 saat ders yapılacaktır.

İlimiz genelinde ise resmi 97 Ortaöğretim kurumlarında 48126 öğrenci, resmi 212 ortaokullarda ise 49866 öğrenci öğrenim görmektedir.

             İlimiz genelindeki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına 12’nci sınıflarda 11304 öğrenciye, 8’nci sınıflarda 12390 öğrenci’ye kurs verilmesi planlanmaktadır.

            İlimiz genelindeki ortaöğretim okullarımızda 122, Ortaokullarda 222,Destekleme ve Yetiştirme Kursu açılacaktır.

İlimiz genelindeki Yaygın Eğitim Kurumlarında Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla 40 Destekleme ve Yetiştirme Kursu açılacaktır.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1493 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim