• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yabancı Öğrenciler ADÜ'de Türkçe Öğreniyorlar
29 Temmuz 2015 Çarşamba 13:01

Yabancı Öğrenciler ADÜ'de Türkçe Öğreniyorlar

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında organize ettiği Türkçe Yaz Okulu Programı açılışı, 28 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Kafeterya’da düzenlenen yemekle ger

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında organize ettiği Türkçe Yaz Okulu Programı açılışı, 28 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Kafeterya’da düzenlenen yemekle gerçekleşti. 
Türkçe Yaz Okulu Programı kapsamında 19 öğrenci ‘Türkçe’ öğrenerek kültürümüzü tanıma şansını yakalayacak. 

Açılış öncesinde Atatürk Kongre Merkezi’nde, Yunus Emre Enstitüsü’nün bu yıl altıncısını düzenlediği ‘Türkçe Yaz Okulu’ programının geçirdiği 5 yıllık dönemden seçme kareler sergilendi. Programa, Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer’in yanı sıra Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, ADÜ Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Nuri Karasakaloğlu, Yunus Emre Enstitüsü İnsan Kaynakları Müdürü Atilla Varlı, Yunus Emre Enstitüsü Balkan Ülkeleri Koordinatörü Abdurrahman Ademi, ve misafir öğrenciler ile basın mensupları katıldı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Türkçe Yaz Okulu Programı kapsamında 19 öğrenciyi konuk ederken; öğrenciler Türkçe öğrenmenin yanı sıra ülkemizi ve kültürümüzü de tanıma fırsatı bulacak.  Aydın'a gelen konuk öğrenciler, Üniversitemizin TÖMER biriminde TÖMER Müdürü Doç. Dr. Nuri Karasakoğlu’nun yönetimi, Okutman Erol Çelik’in koordinatörlüğü ve Okutman Gökhan Türk ve Okutman Hamza Özkan'ın da katkılarıyla Aydın Menderes Derslikleri'nde haftanın beş günü Türkçe öğrenimi görmelerinin yanında Hüsn-i Hat, Ebru gibi kurslara da katılacaklar. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim