• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yabancı Öğrenciler Prof. Dr. Recai TUNCA'yı Ziyaret Etti
11 Ağustos 2015 Salı 11:30

Yabancı Öğrenciler Prof. Dr. Recai TUNCA'yı Ziyaret Etti

Adnan Menderes Üniversitesi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlediği Türkçe Yaz Okulu Programı’na katılan öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr.

Adnan Menderes Üniversitesi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlediği Türkçe Yaz Okulu Programı’na katılan öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca’yı 7 Ağustos 2015 tarihinde ziyaret etti. 

Misafir öğrencilere Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca’yı ziyaretlerinde, Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Yapıcı, Yunus Emre Enstitüsü Rehber Öğretmeni İsmail Serhat Arabacı, Okutmanlar Erol Çelik, Gökhan Türk ve Hamza Özkan da eşlik etti. 

Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Recai Tunca; öğrencileri 2. kez ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Yabancı Uyruklu öğrencileri son derece önemsiyoruz. İleride Üniversitemizin öğrencisi olurlarsa da onur duyarız. Üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize elimizden geldiğince tüm imkânları seferber ederek destek oluyoruz. Bazı birimlerde çok uluslu sınıflar açabilmeyi istiyoruz. Okullarda; gerek ülkenizde gerek bizim ülkede, aldığınız okul eğitiminde en fazla kullanabileceğiniz kısım % 20’dir. Önemli olan kişisel gelişimdir. Bunu başaracak olan sizlersiniz. Sizleri buradaki öğrencilerle buluşturmak bizim için bir zenginliktir.” diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim