• Aydın13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Nesil Hastanemizin Basın Tanıtımı Gerçekleşti
10 Haziran 2020 Çarşamba 08:00

Yeni Nesil Hastanemizin Basın Tanıtımı Gerçekleşti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yeni Nesil Hastane Kompleksi Basın Tanıtımı, 9 Haziran 2020 tarihinde Hastane Yeni Acil Binası’nda gerçekleşti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yeni Nesil Hastane Kompleksi Basın Tanıtımı, 9 Haziran 2020 tarihinde Hastane Yeni Acil Binası’nda gerçekleşti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir başkanlığında gerçekleşen basın toplantısına, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Aydın ve Prof. Dr. Cumali Öksüz, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Serkan Öncü, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Umut Tuncer, Doku İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Dokumacı, Genel Koordinatör İnşaat Mühendisi İlker Sadi, Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Mahmut Çağlayan, İnşaat Yüksek Mühendisi Handan Uşun ve basın mensupları katıldı.

Basın mensuplarıyla bir araya gelmeyi sağlayan bu tür toplantıları, Üniversitemizde yaşanan gelişmeleri şehre aktarmak açısından önemli bulduklarını ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, basın tanıtımı gerçekleştirilecek Yeni Nesil Hastanenin Türkiye’de örnek teşkil edecek bir donanımda hazırlandığını ifade etti.

Yeni nesil hastanemiz teknik donanımıyla sadece bölgede değil Türkiye’de örnek teşkil edecek

Önemli bir sınavdan geçen dünyamızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde uygulanan kararlı programlarla en başarılı ülkelerden biri olduğunun altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Bu sınavda Türkiye, dünyada ilk beşte yer alırken; bizler de, Üniversitemizin sergilemiş olduğu tavır ve tutum ile örnek üniversitelerden biri olarak seçildik. Biz bu toprağın ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz için görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Bu doğrultuda alt yapısını hazırladığımız Yeni Nesil Hastanemiz teknik donanımıyla sadece bölgede değil, Türkiye’de örnek teşkil edecek.” dedi.

Hastanemizin Aydın için bir gurur kaynağı olacağını düşünüyoruz

Covid-19 ile ilgili ikinci dalga olma ihtimaline değinen Rektör Aldemir; “Sürekli ikinci dalgadan bahsediliyor. Aydın buna sonuna kadar hazırdır. Sahra çadırına filan gerek kalmayacak. Biz iki hastane binamızı tüp geçit ile birbirine bağlayacağız. Olası bir ikinci dalga meydana çıktığında göreceksiniz, ADÜ’nün bu binası Aydın’a yetecek özellikte ve donanımda hizmet verecektir. Yeni Nesil Hastanemizin teknolojik kapasitesi, konfor düzeyi, insan kaynağı donanımı incelendiğinde Aydın için bir gurur kaynağı olacağını düşünüyoruz. Bu vesileyle bizleri bir araya getiren, bu hastaneyi bizlere kazandıran, emeği geçen herkese huzurunuzda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bu proje Aydın’ın da öncelemesi gereken çok önemli bir proje

Üniversitemizin, yeni binasıyla sağlık turizmine önemli katkılar sağlayacağını belirten Hastane Başhekimi Prof. Dr. Serkan Öncü, “Bunu sadece koronavirüs özelinde düşünmeyelim. Bu proje Aydın’ın da öncelemesi gereken çok önemli bir proje olarak hayata geçecek. Sağlık turizmi sadece üniversiteye değil, şehre de büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Beş katlı binada, 27 bin metrekare alandan oluşan hastane hakkında bilgiler veren Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Mahmut Çağlayan; ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, ana hastane binasına tüp geçişle bağlantılar, hasta odaları, servisler hakkında teknik veriler sundu. Çağlayan’ın “Yeni Nesil Hastanemizde yoğun bakım yatak sayısı 55, hasta odası yatak sayısı 233, sabit pendant yatak odası 34 olmak üzere toplam yatak kapasitesi 322’dir.” bilgisini paylaşmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yoğun bakım ünitesine aynı kalite ve donanımda 50 kişilik daha yatak ilave edilmesi için yetkililerden söz aldı.

Program, Şantiye Şefi İnşaat Yüksek Mühendisi Handan Uşun’un basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği mekan turunun ardından, ADÜ Restorant’taki öğle yemeği ile son buldu.

 

Bu haber toplam 8212 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim