• Aydın23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK Başkanı ile Telekonferans Yöntemiyle Toplantı Yaptı
14 Nisan 2020 Salı 10:28

YÖK Başkanı ile Telekonferans Yöntemiyle Toplantı Yaptı

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında, 13 Nisan 2020 tarihinde Yükseköğretim Kurumlarımızda eğitim ve sağlık konulu bir toplantıya katıldı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Yükseköğretim Kurulu  (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında, 13 Nisan 2020 tarihinde Yükseköğretim Kurumlarımızda eğitim ve sağlık konulu bir toplantıya katıldı.

COVID-19 salgın tedbirleri dolayısıyla telekonferans yöntemi ile gerçekleşen toplantıda, Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu ve bazı üniversite rektörleri de bulundu. Toplantıda; Üniversitemiz Hastanesinin rolü ve Üniversitemizde uzaktan eğitimin işleyişi konuları görüşüldü.

Üniversitemizde uzaktan eğitimin işleyişi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ADÜZEM) alt yapısı ile tüm öğrencilerimize uzaktan ve senkron bir biçimde evdekal.adu.edu.tr adresi üzerinden nitelikli eğitim sunabildiklerini belirtti.

ADÜZEM Eğitim Portalı üzerinden, senkron (eş zamanlı) ya da asenkron (eş zamanlı olmayan) şekilde yöntemler kullanılarak öğretim elemanlarımızın öğrencilerle bahar yarıyılı ders programına uygun olarak buluştuklarını ifade eden Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Sistemi kendimiz geliştirdiğimiz için portal üzerindeki veriler kendi sunucularımızda yer almakta ve dolayısıyla bilginin güvenliği, verilerin güvenliği sağlanmakta. Sistemde sadece senkron yayın yapılmamakta aynı zamanda bu yayın kayıt altına da alınmaktadır. Böylece dileyen öğrenci dilediği zamanda bu kayıtları tekrar izleme şansına sahiptir.” dedi. Ayrıca 50 ülkeden yabancı uyruklu öğrencilerimizin Uzaktan Eğitim Portalımıza rahatlıkla erişebildiğini ve bu anlamda üniversitemizin model bir üniversite olduğunu ifade etti.

Üniversitemiz öğrencileri için gerekli altyapı hazırlığı yapılarak nitelikli eğitimin devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemiz Hastanesi işleyişi hakkında da bilgi verdi. Hastanemizde zamanında tüm tedbirlerin alındığı, hastanenin girişinden itibaren her türlü önlemin titizlikle alındığı, triaj sisteminin yürürlüğe konulduğu, covid polikliniklerinin oluşturulduğu, covid hastaları için ayrı servislerin bulunduğu, alınan acil önlemler kapsamında hastanemizde vaka sayısının stabil olduğu, yoğun bakım ihtiyacının şu an için bulunmadığı, olması halinde her türlü teçhizat ve ekibin hazır halde tutulduğu, bilgisi veren Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir; yatak sayısı, yoğun bakımlar ve öğretim elemanı sayıları hakkında açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ayrıca kendi uzmanlık alanına giren faaliyetler ile ilgili olarak dünya çapında yürütülen Covid-19 araştırmalarının Üniversitemizde de yürütülmekte olduğu bilgisini verdi.

Toplantının sonunda YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Üniversitemizde yürütülen çalışma ve tedbirlerden dolayı memnuniyetini ifade ederek,  bu sıkıntılı evrede bu tür güzel çalışmalardan ötürü mutlu olduklarını dile getirdi.

Bu haber toplam 2008 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim