• Aydın-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK BU SEFER DE OLMADI!!!
12 Mayıs 2020 Salı 08:00

YÖK BU SEFER DE OLMADI!!!

26 mart 2020 tarihinde üniversite sınavına girecek 2.5 milyon öğreniciyi ilgilendiren bir karar alındı ve YÖK Başkanı SARAÇ tarafından açıklandı.” YKS 25-26 temmuzda yapılacak.”...

26 mart 2020 tarihinde üniversite sınavına girecek 2.5 milyon öğreniciyi ilgilendiren bir karar alındı ve  YÖK Başkanı SARAÇ tarafından açıklandı.” YKS 25-26 temmuzda yapılacak.”...

Bu RESMİ açıklama ile üniversite hayali kuran ,ciddi hedefleri olan  , meslek hayali kurmuş vatandaşlarımız  çalışma stratejisini buna göre revize ederek konsantrasyonunu 25-26 temmuza göre ayarladı ve son derece stresli , salgın tehlikesi altında bir ortamda çalışmaya koyuldu...

Üniversite okuyanlar iyi  bilirler ki bu sınavlar  çok stresli ve konsantrasyon gerektiren bir süreçtir. Bir hafta öne yada geriye bile alınıp değişse konsantrasyonda sıkıntı yaşamanız ve strese girip hedefinizden şaşmanız olasıdır. Gençlerimizin ve gelecek kurma hevesiyle meslekî başarılarının da planlanıp umutla çalışılıp heyecanlandıran bir mücadeledir üniversite sınavları.
ilk açıklamadan  yaklaşık 50 gün sonra 2020  üniversite sınavları  04.05.2020 tarihinde yapılan yeni  bir açıklama ile 27-28 Haziran 2020 tarihinde yapılacak diye Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan tarafından  açıklandı:
Üniversite okuyanlar ,bu sınav stresini yaşayanlar bilir. İdealleri, hayalleri olan gençlerimiz, öğrencilerimiz,  vatandaşlarımız ve aileleri dün itibariyle strese girdiler.
Bu hükümetin Herkes hayalini okuyacak diye bir şey yok ki! Düşüncesiyle eğitim sistemini yürütemedikleri apaçık belli oldu.

Devlet böyle anlık kararlarla hesapsızca yönetilmez!! Olan yine ülkenin geleceği gençlere oldu..

Sokağa çıkma yasağını vatandaşa 2 saat önceden haber veren bir hükümetten ancak böyle bir karar beklenirdi...
Temmuz’a ertelenen YKS’nin öne alınarak Haziran’a çekilmesi  umut hırsızlığıdır.
Verilen onca emeği boşa çıkartmaktır, zulümdür, gençlerin geleceğiyle oynamaktır...
Turizm sezonu ile birlikte ekonomiyi canlandırma çabalarına yine gencecik hayalleri olan fidanları hedef aldılar.
Gençlerimiz emin olsun ki İYİ PARTİ iktidarında hesapsız zamansız alelacele alınmış kararlarla yönetilen bir TÜRKİYE yerine vatandaşlarımıza güvenilir bir TÜRKİYE  sözü veriyoruz.
Partimizin adını belirleyen gençlerimize ve eğitime çok önem veren İYİ PARTİ, GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MERAL AKŞENER önderliğinde ülkemizin geleceği gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımıza güvenilir bir hükümet anlayışı ile yönetmek için son nefes son nefer ve son damla kadar mücadele edeceklerdir.  TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ mizin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de ideali olan muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek öncelikli hedefimiz ve yol göstericimiz olacak ve daha da yükseklere çıkararak  örnek ülke olma yolunda başarılı olmak için çalışacaktır .

Sınava  girecek vatandaşlarımızın  yaşanan bu olumsuz etki yaratan olumsuzluklardan etkilenmemesi tek temennimiz olacaktır. Allah zihin açıklığı ve sabırlar versin hepimize. Şimdiden başarılar diliyorum.


AHMET ALAK
İYİ PARTİ İNCİRLİOVA İLÇE BAŞKANI

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim