• Aydın20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNİN KİTABI YAYIMLANDI
10 Şubat 2020 Pazartesi 17:56

ADÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNİN KİTABI YAYIMLANDI

Üniversite Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyelerinin kitapları yayımlandı

Üniversite Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Bağcı Ayrancı ile Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Başkan'ın editörlüğünü üstlendiği, Eğitim Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Altunkaya'nın bölüm yazarlığını yaptığı “Kuram ve Uygulamada Yazma Eğitimi” kitabı yayımlandı.

Kuram ve uygulama bağlamında yazma becerisini ve bu becerinin öğretimini ele alan kitapla, yazmanın ve yazma eğitiminin teorik ve uygulamaya dönük literatürüne katkı sunulması amaçlanıyor.

Yükseköğretim Kurumu tarafından hazırlanan Türkçe Öğretmenliği Lisans Programı’nda yer alan “Yazma Eğitimi” ders içeriğine uygun olarak hazırlanan kitapta; yazmanın temel bileşenleri, yazma becerisindeki temel kavramlar, yazmanın fiziksel ve zihinsel süreçleri, yazılı anlatımın aşamaları, metinsellik ölçütleri, yazma yöntem ve teknikleri, süreç temelli yazma modelleri, öğretim programlarında ve ders kitaplarında yazım ve noktalama öğretimi, yazma eğitiminde etkinlik tasarlama, ölçme ve değerlendirme bölümlerine yer veriliyor.


sablon-352-299.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 258 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim