• Aydın7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ Rektöründen Diyarbakır Açıklaması
09 Eylül 2019 Pazartesi 18:43

ADÜ Rektöründen Diyarbakır Açıklaması

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Osman Selçuk ALDEMİR Diyarbakır'daki Anneler Hakkında Kamuoyuna Açıklama Yaptı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Osman Selçuk ALDEMİR Diyarbakır'daki Anneler Hakkında Kamuoyuna Açıklama Yaptı.

Diyarbakır’da Evlatları Bölücü Terör Örgütü Tarafından Kaçırılan Annelerin, 3 Eylül 2019 Salı Gününden Bu Yana Başlattıkları Haklı Mücadeleye; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Olarak Destek Verdiğimizi Bildirir; Reşit Dahi Olmayan Çocukları Kandırarak ya da Zorla Kaçırarak Gerçekleştirilen Bu Tür İnsanlık Dışı Hareketlerin, Ülkemizin Birliğine ve Beraberliğine, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğüne Gölge Düşüremeyeceğinin Bilinmesini İsteriz.

Ülkemizde Yıllardır Varlığını Sürdüren Bu Hain Oluşumun Yerli ve Yabancı İşbirlikçileri Bilmelilerdir ki Bu Ülkenin Temelinde Kardeşlik, Merhamet, Dayanışma Duygularıyla Dünyaya Başkaldırıp Birbirine Kenetlenen İnsanlar Vardır.

Devletimizin Birliğine, Vatanımızın Bekasına Göz Dikmiş Bu Hainler, Hiçbir Hukuki, Ahlaki İlke ve Vicdan Tanımaksızın Kendi Vatandaşının Canına Kast Etmiş, Bölgenin Gelişiminin Önünde Her Zaman Bir Engel Teşkil Etmiştir.  Üniversite Olarak Baştan İtibaren Tarafımızı Sadece Milli İradenin Tarafında, Vatandaşımızın Yanında Yer Alarak Belirlediğimizi Tüm Ülke Kamuoyuna İlan Ediyoruz.

Evlatlarına Sahip Çıkmak için Seslerini Duyurmaya Çalışan Annelerimizin Arkasında Olduğumuzu, Tüm Akademik ve İdari Personelimizle Bu Haklı Mücadeleyi Desteklediğimizi İfade Ediyoruz.  Bir Bilim Yuvası Olarak Taşıdığımız Görev ve Sorumlulukların Bilinciyle Devletimizin Öngördüğü Her Türlü Adımda Devletimizin ve Milletimizin Yanında Olduğumuzu Kamuoyuna Saygı ile Duyururuz.

 Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR

REKTÖR

qq-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 276 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim